רפי פרץ הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות: "זה צורך השעה" - 0404
רפי פרץ הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

רפי פרץ הודיע כי לא יתמודד בבחירות הקרובות: "זה צורך השעה"

השר לירושלים ומורשת, יו"ר הבית היהודי רפי פרץ הודיע לפני זמן קצר (שלישי) כי לא יתמודד בבחירות הקרובות. פרץ כתב בפוסט בחשבון הפייסבוק שלו: "אחי ואחיותיי, דברים היוצאים מן הלב, ובעזרת ה' ייכנסו אל הלב. אני מודיע כי בבחירות הקרובות לא אוביל את מפלגת הבית היהודי, ולא אתמודד על הנהגת המפלגה בפריימריז הקרובים. בחירת מנהיג חדש לבית היהודי והתחדשות פני המפלגה הם צורך השעה.

לפני שנתיים קראו לי להציל את מפלגת הציונות הדתית – הבית היהודי. הגעתי למפלגה במשבר שלא הכירה כמותו. מפלגה שמחפשת הנהגה לאחר שההנהגה הקודמת שלה עזבה אותה ללא הכנה מוקדמת. מפלגת הבית היהודי היא מפלגה בת 100 שנים, מיסודו של הרב ריינס זצ"ל היא מפלגה עם דרך ומסורת, עם נציגים ונציגות מופלאים שעושים עבודת קודש ברחבי הארץ, גרעינים משימתיים, מוסדות חינוך, מכינות, מדרשות וישיבות, מערך שירות לאומי מסור ועוד.

כמי שזכה לחנך מגוון עצום של אלפים מבני הציונות הדתית, כמי שנלחם במלחמות ישראל כטייס בחייל האוויר וכרב צבאי ראשי לשעבר, ידעתי שזו תהיה משימה אפשרית אך לא בהכרח קלה. ידעתי וראיתי לנגד עיניי את טובת הציונות הדתית, אשר זקוקה להנהגה שתכיל את הקולות השונים ושתדע לפלס את דרכה המיוחדת גם במשעולי הפוליטיקה הישראלית. זו הייתה מטרתי וזה מה שעמד אל מול עיני.

אני מאמין בפוליטיקה נקייה, הוגנת ומוסרית שלא פוגעת בזולת, כך פעלתי כבן נאמן לשולחי. במהלך הדרך נדרשתי לקבל החלטות קשות. האמנתי שאפשר לחבר את הציונות הדתית על אף המגוון הרחב שבה. במהלכים השונים הובלתי לחבירות וגם להחלטה לא פשוטה לוותר על ההסכם עם עוצמה יהודית בשביל להתחבר לציונות הדתית הרחבה. עשיתי זאת בשביל להציל את הציונות הדתית ולא לתת לימין להיפגע מאיבוד של מנדטים. בעיני – זו הייתה החלטה נכונה.

זכיתי לשרת את עם ישראל האהוב כשר חינוך והובלתי במשרד את הרחבת התכנית לצמצום הפערים בפריפריה, דאגתי לתוספת שעות קודש כדי שילדינו יוכלו לקבל את החינוך הממלכתי דתי שבו אנחנו מאמינים. בהיותי שר חינוך התפרצה מגפת הקורונה, והצלחנו בזמן אפס לשנות את תפיסת הלמידה במערכת החינוך ולאפשר את הלמידה מרחוק עם כל המגבלות והקשיים שהיו.

לממשלה הנוכחית נכנסתי לתפקיד שר ירושלים ומורשת. ההחלטה לא הייתה קלה. אני מאמין שהציונות הדתית חייבת לקחת חלק בהנהגת המדינה. ומיוחד בתקופת משבר הקורונה, ומתוך אמונה כי מדינת ישראל זקוקה באמת לאחדות הכרעתי להיכנס לממשלת האחדות ולהיות נציג נאמן לציונות הדתית. האמנתי כי שם מקומנו. הציונות הדתית תמיד שאפה להיות מחברת והאמונה הזו נר לרגלי.

בתפקידי במשרד ירושלים ומורשת הובלתי מספר מהלכים חשובים יצאנו בקול קורא להקמת מוזאון מעברות שיספר את סיפורם של העולים מצפון אפריקה ומארצות ערב. כן, גם הורי גדלו שם. השקתי תכנית למלחמה בשוד העתיקות ביהודה ושומרון, המצב בשטח קורע לב, ה"פלשתינים" משמידים את ההיסטוריה הלאומית שלנו. כחלק מהסיוע לעיר ירושלים השקתי קמפיין שסייע לענף התיירות שספג מכה אנושה כתוצאה ממגפת הקורונה. יצאתי בקול קורא גדול להקמת ושיפוץ אתרי מורשת ברחבי הארץ בעלות של מאות מליוני שקלים.

אמשיך בתפקידי עד להקמת ממשלה חדשה. אני מאמין בכל ליבי במפלגה ציונית דתית גדולה המניפה את דגל תורת ישראל בגאון לצד דגלי האומה והארץ, וכמובן את דגל מדינת ישראל כיסוד צמיחת גאולתנו. ואלווה את הבית היהודי בכל מה שיידרש להעצמת הציונות הדתית על כל גווניה תחת דגל הציונות הדתית המאוחדת. ברצוני להודות לראש הממשלה מר בנימין נתניהו על האמון הרב שנתן בי ועל מסירותו הבלתי תיאמן למען מדינת ישראל. נפגשתי במנהיג שטובת עמו קודמת לטובתו האישית, ראיתיו ימים ולילות נלחם כארי בעד ארצנו ובעד ערי אלוקינו.

זה הזמן לתת לכוחות חדשים לפרוץ ולהנהיג, ואני אעשה כל מאמץ שנצליח. בברכת "וקוי ה' יחליפו כח, יעלו אבר כנשרים" רפי פרץ".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסר בתגובה להודעת הפרישה: "הרב רפי ראוי להערכה גדולה על התייצבותו לדגל לפני כשנתיים ועל תרומתו רבת השנים למדינת ישראל. אני מאחל לו הצלחה גדולה. ראויה הציונות הדתית לבית פוליטי אחד ומאוחד שישא בגאון את דגליה, ערכיה, ומפעליה, וידע להכיל את הגוונים השונים בה.

חבריי במרכז הבית היהודי, זה הזמן לאשר ולממש את הסכם המיזוג שנחתם בין המפלגות לפני הבחירות האחרונות, לבחור הנהגה מוסכמת ומשותפת, ולהביא בשורת אחדות גדולה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]