אדלשטיין: "צריכים להגיע לסגר מלא, לא לשחק בכאילו" - 0404
אדלשטיין: לע"מ

אדלשטיין: "צריכים להגיע לסגר מלא, לא לשחק בכאילו"

עקב נתוני התחלואה הקשים, שר הבריאות יולי אדלשטיין ערך היום (שלישי) דיון חירום עם הנהלת משרדו, ובהמשך קיים תדרוך לתקשורת. בפתח התדרוך אמר השר: "צריכים להגיע לסגר מלא, לא לשחק בכאילו".

עוד הוסיף אדלשטיין: "הממשלה תתכנס עוד כמה שעות לישיבה שבעיני היא החשובה ביותר מאז הקמתה. אנחנו מבקשים לבנות גשר בין מצב התחלואה הנוראי לבין הצלחת מבצע החיסונים. נוכל לבנות את הגשר הזה רק בתנאי אחד – שלא נשחק בעיניים. אנחנו צריכים להגיע לסגר מלא, ללא עבודה בכלל, עם אפס בתי ספר פתוחים ובלי חריגים שלא חיוניים.

רק אזכיר לכם – ההחלטה על הסגר השלישי התקבלה כשהיינו ב-2,000 חולים ביום. אנחנו עכשיו ב-8,000 חולים ביום, ועדיין לא התקבלה החלטת ממשלה על החמרה. תחשבו על כל בתי החולים שקורסים תחת העומס, ועל קופת החולים שמקבלים שבחים יוצאי דופן על מבצע החיסונים. אלו אותם אנשים בשניהם.

יש דרך לצאת מזה – אם נשים בצד את האינטרסים האישיים ונחשוב רק על טובת הציבור והבריאות. אני קורא לכולם גם לחשוב מה האחריות האישית שלהם, ולא מה המצב אצל האחרים". בהמשך התדרוך הציגה את נתוני התחלואה, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, ראש שירותי הבריאות במשרד הבריאות.

לע"מ

בבתי החולים מזהירים מפני עומס כבד במחלקות הקורונה, ופגיעה קשה באיכות הטיפול שהצוותים הרפואיים מעניקים לכלל החולים המאושפזים במוסדות הרפואיים.

שורה של בתי חולים ברחבי הארץ מתמודדים עם שיעורי תפוסה גבוהים במיוחד. בהדסה עין כרם בירושלים נרשמו 95% תפוסה, בשערי צדק בבירה 91%, באסף הרופא 90% ובוולפסון בחולון 94%.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]