פרופ' גמזו על עצירת אספקת החיסונים לאיכילוב: "משרד הבריאות תומך בחיסון שוטרים, אבל מעניש על חיסון מורים" - 0404
פרופ' גמזו על עצירת אספקת החיסונים לאיכילוב: יונתן סינדל, פלאש 90

פרופ' גמזו על עצירת אספקת החיסונים לאיכילוב: "משרד הבריאות תומך בחיסון שוטרים, אבל מעניש על חיסון מורים"

שר הבריאות הורה מוקדם יותר הערב ,כזכור, לעצור את אספקת החיסונים לבית החולים איכילוב בתל אביב לאחר שהתברר למשרד הבריאות כי בבית החולים מחסנים צוותי הוראה, בניגוד להנחיות משרד הבריאות ולתיעדוף אותו הגדירו במשרד.

פרוייקטור הקורונה לשעבר, פרופ׳ רוני גמזו, העומד בראש בית החולים איכילוב התייחס לעצירת אספקת החיסונים לאיכילוב: "בית החולים פעל לפי הנחיות התעדופים של משרד הבריאות שבו בעת הווצרות מלאי יש לחסן קבוצת גיל מעל 55 וחולים כרוניים ובהמשך בעדיפות שניה מורים ושוטרים. העודף שעמדנו מולו בשעות הצהריים עמד על כ- 3,000 מנות חיסון וכנראה נובע משיעור ההתחסנות גבוה בתל אביב.

מיד יצאנו וחיסנו את כל מאושפזי ביה״ח המתאימים בתוך המחלקות ושלחנו זימון לכל אדם מעל גיל 60 שעדיין לא התחסן. בנוסף, השלמנו חיסונים לדרים בהוסטלים ולשוטרים ע״פ בקשת משרד הבריאות. במקביל, קראנו לעובדי הוראה להגיע מיד ולהתחסן. אין הבדל בינם לשוטרים בהנחיות המשרד.

לשמחתי, במבצע מיוחד ותוך שעות בודדות, הצלחנו למנוע בזבוז משאב לאומי ולחסן קרוב ל-3,000 מורות וגננות ועוד -2,000 מעל גיל 50 וחולים במחלות כרוניות ומעל גיל 60. זהו הישג אדיר של תפעול מקסימלי וניהול מופתי ואני גאה בצוותי איכילוב שבתוך שבועיים בלבד חיסנו קרוב ל-50,000 ישראלים עם אפס השמדות.

יתרה מזאת, אני מתקשה להבין מדוע משרד הבריאות תומך בחיסון שוטרים אבל מעניש על חיסון מורים כשהם באותה קבוצת תעדוף ובעיני אף יותר כמי שאמונים על היקר לנו מכל.

בית החולים איכילוב הפך בתוך שבועיים בלבד לבית חולים מחסן של כלל אזרחי מדינת ישראל והוכיח יכולות יוצאות דופן. אנו עומדים לרשות המדינה והאזרחים להמשך הצלחת מבצע החיסונים ולהביא במהרה למיגור המגיפה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]