השר אוחנה: "הפשיעה בחברה הערבית נקבעה כיעד מרכזי לטיפול המשטרה. פיצוח הסוכן הבוקר - ביטוי לתשובה שלנו" - 0404
השר אוחנה: יונתן סינדל, פלאש 90

השר אוחנה: "הפשיעה בחברה הערבית נקבעה כיעד מרכזי לטיפול המשטרה. פיצוח הסוכן הבוקר – ביטוי לתשובה שלנו"

הבוקר הודיעה המשטרה על עשרות עצורים בגין סחר בנשק, בעקבות פעילות של סוכן סמוי ביישובי החברה הערבית. השר לבט"פ אמיר אוחנה נשא דברים היום (שני) באירוע פיצוח הסוכן.

השר אוחנה אמר: "הפשיעה בקרב החברה הערבית, ועבירות הנשק, האלימות והסד"ח בפרט, נקבעו על ידי כיעדים מרכזיים לטיפול משטרת ישראל.

הקביעה הזאת לא תישאר בגדר סיסמה, אלא חייבת להיות מתורגמת למעשים: בשיפור יכולות האיסוף המודיעיני – האנושי והטכנולוגי, בהרחבת היקף העדים המוגנים על ידי הרשות להגנת עדים, בפתיחת תחנות ונקודות משטרה בטבורָם של היישובים הערביים, ובמאבק נחוש ובלתי מתפשר בעבריינות.

רוב החברה הערבית שומר חוק, ומשווע לשירותי משטרה, לנוכחות משטרתית יציבה וקבועה ביישובים ובערים, ומעל לכל – לטיפול התקפי בעבריינים ובארגוני הפשיעה.

בשנים האחרונות, וביתר שאת, בחודשים האחרונים, מתחולל מאבק קשה של המשטרה בפשיעה ובפשיעה המאורגנת, שמרימה את ראשה ופוגעת חזרה, מתוך תקווה שהמשטרה תוריד פרופיל, אולי יהיה אפשר ללמוד "לחיות יחד" זה לצד זה, תחת הסכמות מסוימות, המשטרה והעבריינים. פיצוח הסוכן הבוקר, ופענוחים ומעצרים נוספים שאני יודע שנמצאים בדרך – הם ביטוי לתשובה שלנו – לעולם לא.

זה הוא נדבך מרכזי בשינוי אותו אנו מבקשים להוביל בתקופה האחרונה. אגרופי ברזל, אגרוף אחר אגרוף, לפשיעה ולעבריינות. מי שנכנס לזירת האגרוף צריך לדעת גם לחטוף, אבל אני משוכנע מהיכרותי עם הנחישות וההתקפיות של הפיקוד כאן, כי הקרב יגמר כשידה של המשטרה על העליונה".

עוד הוסיף השר: "אנו מצויים בשבוע הראשון לכהונתו של המפכ"ל המיועד ניצב קובי שבתאי. כשהודעתי לו על כניסתו הרשמית לתפקיד, אמרתי לו כמיטב המסורת שלמדתי מרה"מ לכל מי שנכנס לתפקיד ציבורי משמעותי "ברכותי ותנחומי". משימות רבות וחשובות מוטלות לפתחו של קובי.

אמון הציבור במשטרה איננו מהגבוהים בתקופה קשה זו, אבל הדברים ברי תיקון. המשטרה צריכה לזכות באמונו של הציבור על ידי טיפול עמוק ומשמעותי בפשיעה הפוגעת בשגרת חייו ובביטחונו האישי. קל להגיד – קשה, אבל אפשרי, לעשות. גם תדמית השוטר והמשטרה תשתפר מכך באופן דרמטי.

אני יודע היטב לבקר את המשטרה, או בכלל גופים הנמצאים תחת אחריות משרדי. עשיתי זאת לא מעט ובאופן נחרץ, וכשהתעורר צורך גם פעלתי להרחיק שוטרים לאלתר משורותיה. אך נעשה זאת בהתאם לחוק. לא באלימות ברחוב ובהפגנות ולא בכוח. ברור לי לחלוטין כי בתקופה זו, בשלהי משבר הקורונה, ולאחר חודשים ארוכים בהם לא היה מפכ"ל קבוע, מצויה המשטרה בנקודה לא קלה. אך אני בטוח כי כניסתו של קובי לתפקיד תבשר על תקופה חדשה ורוח חדשה של שינוי בארגון ובאמון הציבורי בו.

והצעד הראשון, ברגל ימין, נעשה כאן הבוקר, במחוז הצפוני, עם הפיצוח החשוב הזה. הייתי כאן בשבוע שעבר לאור מספר פעולות ופענוחים מוצלחים שלכם, אני כאן הבוקר, ואשמח לבוא לכאן ולהביע בפניכם את תודתם של אזרחי ישראל עוד הרבה, הרבה פעמים. יישר כחכם, המשיכו כך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]