סוללה נוספת של כיפת ברזל נמסרה בסוף השבוע לצבא ארה"ב - 0404
סוללה נוספת של כיפת ברזל נמסרה בסוף השבוע לצבא ארה נתנאל יאמין

סוללה נוספת של כיפת ברזל נמסרה בסוף השבוע לצבא ארה"ב

מנהלת 'חומה' במפא"ת שבמשרד הביטחון מסרה בסוף השבוע סוללת 'כיפת ברזל' שנייה מפיתוח חברת רפאל לצבא ארה"ב ׁ, במסגרת הסכם בין משרד הביטחון הישראלי למשרד ההגנה האמריקני.

בחודש אוגוסט 2019 חתמו משרדי הביטחון של ישראל וארה"ב על הסכם ראשון מסוגו לאספקת שתי סוללות 'כיפת ברזל' להגנת כוחות צבא ארה"ב. הסוללה הראשונה נמסרה בחודש ספטמבר האחרון וכבר נמצאת בתהליך קליטה בארה"ב. הסוללה השניה נמסרת כעת בהתאם לחוזה, תוך עמידה בלוחות הזמנים של הפרוייקט. מערכת כיפת ברזל תשמש להגנת כוחות פורסים של צבא ארה"ב מפני מגוון של איומים בליסטיים ואוויריים.

חברת 'רפאל' הינה מפתחת והמייצרת את מערכת 'כיפת ברזל', בשיתוף עם חטיבת 'אלתא' של התעשייה האווירית שפיתחה ומייצרת את מכ"ם ה-MMR , וחברת 'אמפרסט' המספקת את מערכת השליטה והבקרה.

מנהלת 'חומה' במפא"ת (המנהל לפיתוח אמל"ח ותשתית טכנולוגית) של משרד הביטחון מובילה את פיתוח מערך ההגנה הרב- שכבתית של מדינת ישראל, המבוסס על ארבע שכבות הגנה מבצעית: מערכת 'כיפת ברזל', מערכת 'שרביט קסמים', ומערכת 'חץ 2' ו'חץ 3'.

שר הביטחון, בני גנץ: "מסירת כיפת ברזל לצבא ארה"ב, מוכיחה שוב את הקשר ההדוק בין משרד הביטחון הישראלי למשרד ההגנה האמריקאי, את האפקטיביות של המערכת מול איומים שונים, ואת היכולות הטכנולוגיות המצוינות של התעשיות הישראליות. אני בטוח שהמערכת תסייע לצבא ארה"ב בהגנה על חיילים אמריקאים מול איומים בליסטיים ואוויריים, ומול איומים המתפתחים במקומות בהם פרוסים כוחות צבא ארה"ב במשימות השונות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]