המפכ״ל החדש קובי שבתאי ימונה זמנית לתפקיד מ״מ המפכ״ל - 0404
המפכ״ל החדש קובי שבתאי ימונה זמנית לתפקיד מ״מ המפכ״ל

המפכ״ל החדש קובי שבתאי ימונה זמנית לתפקיד מ״מ המפכ״ל

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, העלה היום (שישי) לישיבת ממשלה טלפונית בקשה למנות את ניצב קובי שבתאי כמ״מ המפכ״ל ואת גונדר קטי פרי כמ״מ נציבת שב״ס.

השר אוחנה פנה לחברי הממשלה: "מאז כניסתי לתפקיד לפני קצת יותר מחצי שנה, עמלתי קשה כדי למצוא את האנשים הנכונים לעמוד בראשי הארגונים – מפכ"ל למשטרת ישראל ונציב לבתי הסוהר. פגשתי את כל הגונדרים בשב"ס, את כל הניצבים במשטרת ישראל וגם קצינים בדימוס בשני הגופים. ביקרתי ביחידות כדי להתרשם מהמאפיינים הייחודיים, מהפעולות שנקטו המפקדים ומהאתגרים.

לאחר כל זאת, שוכנעתי כי האנשים המתאימים לעמוד בראשות הארגונים הם: ניצב קובי שבתאי, מפקד משמר הגבול, לתפקיד המפקח הכללי של משטרת ישראל. המדובר במפקד שהצעיד את החיל לשיאים חדשים בשנים קשות ומאתגרות והפך אותו לחיל המבוקש ביותר לשירות בקרב המתגייסים (כולל צה"ל כמובן), ונושא אחריו כשלושים שנות שירות במשטרה במגוון תפקידים, במהלכן סיכן לא אחת את חייו ונפצע. קובי נושא את עיטורי האומץ והמופת, ומוערך מאוד על ידי פקודיו ומפקדיו כאחד.

וגונדר קטי פרי, מפקדת מחוז הדרום, לנציבת בתי הסוהר. גונדר פרי שירתה אף היא כשלושים שנה במגוון תפקידים עד שנהייתה למפקדת המחוז הראשונה. בתפקידה הקודם, אף הוא בדרגת גונדר, היתה ראש המנהלת להתאמת בתי הסוהר לבג"צ שטח המחיה, הנושא הכי חשוב שילווה את שב"ס בשנים הקרובות. בתפקידיה הפגינה יוזמה, אומץ ואיזון נכון בין ייעודי שב"ס השונים, ומוערכת אף היא על ידי מפקדיה ופקודיה.

השניים אושרו על ידי הוועדה המייעצת לממשלה שבחנה, דיקדקה ואישרה בתוך זמן קצר את המינויים, לאור החלטתם של שני ממלאי המקום היוצאים להודיע על יציאתם לחופשה כבר ביום א' הקרוב (3.1.20), ואני מודה לה על כך. סברתי שנכון יהיה להביא את מינוי הקבע לאישור מיידי בממשלה, לאחר יותר משנתיים שבשני הארגונים מכהנים ממלאי מקום, וזאת בזמנים קשים ומאתגרים במיוחד לארגונים.

לצערי, המדובר בממשלה פריטטית בה גוש כחולבן צריך לאשר נושאים שעל סדר יום הממשלה, ואישור כזה לא ניתן על ידם. על כן אני נאלץ להביא בפניכם הצעה חלופית בהסכמה, למנות את השניים לממלאי מקום ראשי הארגונים, באמונה ובתקווה שבזמן הקרוב ביותר תינתן הסכמת כחולבן להשלמת מינויי הקבע לשני הגופים הביטחוניים, המשוועים לכך כבר יותר משנתיים. על כן אבקשכם להצביע בעד מינויים כממלאי מקום, עד להבאת האישור למינוי הקבע במהרה בימינו בע"ה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]