ח"כים בימין קוראים להקמת ועדת חקירה בעקבות הרג אהוביה סנדק: "תהום עלולה להיפער בין המשטרה לחלקים בציבור" - 0404
ח אלעזר ריגר

ח"כים בימין קוראים להקמת ועדת חקירה בעקבות הרג אהוביה סנדק: "תהום עלולה להיפער בין המשטרה לחלקים בציבור"

חברי כנסת ממגוון סיעות בימין פנו היום (חמישי) לשר לביטחון פנים, אמיר אוחנה, וקראו לו להקים ועדת חקירה חיצונית לבדוק את התנהלות ימ"ר ש"י בעקבות הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל וזאת מחשש כי בעקבות האירוע תיפער תהום בין משטרת ישראל לחלקים בציבור.

על המכתב חתמו 19 ח"כים מהליכוד, ש"ס, יהדות התורה, ימינה, בית יהודי והאיחוד הלאומי. במכתבם לשר אוחנה כתבו הח"כים: "הם כואבים את האירוע המזעזע בו נהרג הנער היקר אהוביה סנדק ז"ל במהלך מרדף משטרתי שהסתיים בתאונה קשה. מדובר בארוע חמור ביותר, כואב וחסר תקדים.

אנו חוששים מתהום שעלולה להיפער בין משטרת ישראל ובין חלקים גדולים בציבור, בדגש על בני הנוער, בעקבות הטרגדיה הזו.

קיימת תחושה בציבור של סדר עדיפויות שגוי, בו מוקצים משאבים אדירים לטיפול בקבוצה קטנה של נערים בני ההתיישבות, בעוד אירועים לאומניים ופליליים רבים הפוגעים במתיישבים ובכוחות צה"ל יום יום, אינם מטופלים כלל במקרים רבים.

יש חשיבות גדולה ביותר להשיב את האמון. אין דרך אחרת לעשות זאת מלבד הקמת ועדת חקירה חיצונית.ועדת בדיקה משטרתית, או בדיקה נקודתית של מח"ש, אף שהן חשובות, לא ישיבו את אמון הציבור, והנזק הוא של כולנו. אנו פונים אליך להפעיל את סמכותך כשר לביטחון הפנים ולהקים ועדת חקירה חיצונית לבדיקת הנהלים של המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י".

על הפניה חתמו השר רפי פרץ, וחברי הכנסת מיקי זוהר, עמית הלוי, אריאל קלנר, שלמה קרעי, שבח שטרן, מאי גולן, ישראל אייכלר, מתן כהנא, קטי שטרית, יצחק פינדרוס, אליהו ברוכי, מאיר פורוש, בצלאל סמוטריץ אופיר סופר, איילת שקד, משה ארבל, מיכאל מלכיאלי, משה אבוטבול.

גם ח"כ איוב קרא הצטרף לקריאה לפתוח בוועדת חקירה לנסיבות מותו של הנער .

ח"כ איוב קרא: "מותו של הנער אהוביה סנדק זו טרגדיה איומה שמחייבת הקמת ועדת חקירה. ששותקים ועוברים לסדר היום על אלימות מילולית נגד המתיישבים ביהודה ושומרון החלוצים של ימינו מגיעים בסוף לתוצאות איומות".

נציין כי את החשש מתהום שתיפער בין הציבור למשטרה העלו כבר לפני מספר ימים כ-15 ראשי רשיות ביו"ש וכן מעל 170 רבנים ורבניות, אשר כתבו לשר כי הקמת ועדת חקירה חיצונית, היא הפתרון להשבת אמון הציבור.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]