הנגבי הודיע: יוקם מערך חדש למניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות המדינה ביו"ש - 0404
הנגבי הודיע: יוקם מערך חדש למניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות המדינה ביו מארק ישראל סלם, פלאש 90

הנגבי הודיע: יוקם מערך חדש למניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות המדינה ביו"ש

שר ההתיישבות, צחי הנגבי, הודיע היום (חמישי) על הקמת מערך סיור חדש למניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות המדינה ביהודה ושומרון.

היום פרסמו משרד ההתיישבות ומשרד ראש הממשלה הודעה על מתן אפשרות למועצות ביהודה ושומרון לקבלת תמיכה, לשם הקמה ותפעול של מחלקת סיור קרקעות שתאתר עבירות תכנון ובנייה בתחום אחריותן. למערך זה הוקצבו בשנת 2021 כ-20 מיליון ש"ח.

מחלקות הסיור ייעזרו בכלי רכב יעודיים, ברחפנים נושאי מצלמות ובתצלומי אויר עדכניים, ויעבירו מידע בדבר ביצוע עבירות כאמור לגורמי צה"ל, למשטרת ישראל ולמינהל האזרחי.

שר ההתיישבות, צחי הנגבי: "בעצה אחת עם ראש הממשלה נתניהו, אנחנו מתגייסים במלוא התנופה למערכה נגד ההשתלטות העויינת על שטחי C.

המועצות האזוריות והמקומיות ביהודה ושומרון יקבלו תקציב ייעודי כדי לגבש מערכים יעילים ונחושים, שיסכלו את התוכנית המוצהרת של הרשות לקבוע עובדות בשטח, בניגוד לחוק ולהסכמים שנחתמו בינה לבין ישראל".

מתנועת "אם תרצו" נמסר בתגובה להחלטה: "אנו מברכים את השר הנגבי על הודעתו להקים מערך סיורים למניעת השתלטות בלתי חוקית על אדמות מדינה. בזמן שמערכת הביטחון עושה עבודה מדהימה בגזרות הקרביות בצפון ובדרום, ניכר שמבקשי רעתה של ישראל למדו שניתן לכבוש דה פקטו שטחים ממדינת ישראל בלי לירות אפילו כדור אחד, רק על ידי בנייה בלתי חוקית ושתילת מיליוני עצים.

במימון אירופי וירדני פועלת הרש"פ לקבוע עובדות בשטח ולתפוס מאות אלפי דונמים בשטחי C. תנועת "אם תרצו" תמשיך לפעול ביתר שאת כדי להפוך את הבטחות אלה למעשים בשטח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]