אירוניה במיטבה | נשיאת העליון: "יש להותיר את מערכת בתי המשפט מחוץ למשחק הפוליטי" - 0404
אירוניה במיטבה | נשיאת העליון: יונתן זינדל, פלאש 90

אירוניה במיטבה | נשיאת העליון: "יש להותיר את מערכת בתי המשפט מחוץ למשחק הפוליטי"

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת אסתר חיות, נשאה דברים היום (חמישי) בטקס השבעת השופטים במשכן הנשיא. באופן אירוני, במהלך הנאום אמרה חיות כי "יש להותיר את מערכת בתי המשפט מחוץ למשחק הפוליטי", וזאת על אף טענות רבות על תפקידה בהתנהלות האקטיביסטית של המערכת.

בדבריה ציינה חיות: "לאחר כשנתיים שהייתה המדינה נתונה בשלוש מערכות בחירות, ולא ניתן היה לכנס ועדה לבחירת שופטים, הוקמה סוף סוף הוועדה; ולפני שנכנסנו שוב למערבולת של תקופת בחירות, נבחרו על ידה 72 שופטים, שופטות, רשמים ורשמות לכל ערכאות השיפוט ברחבי הארץ. הבחירה שלכם ושל חבריכם שיצהירו אמונים בעוד כחודש, הייתה חיונית ודרושה כאוויר לנשימה.

נבחרתם לתפקיד בשל איכות מקצועית ואישית, אף שהיו מי שניסו להכשיל את עבודת הוועדה ולהשליט שיקולים אחרים לבחירת שופטים. הניסיונות לגרור את מערכת בתי המשפט לתוך המגרש הפוליטי – שנותיהם כשנות המדינה, והם נדונו לכישלון כאז כן היום. 
 
בשיח הציבורי המתנהל בתקופת בחירות, יש מי שבוחרים להעלות את בתי המשפט על ראש שמחתם ולטעון בלהט כי הם אחד הנושאים המרכזיים הטעונים "טיפול". אכן, כל מערכת ראוי לה שתבדוק את עצמה ותחתור תמיד לתיקון הטעון תיקון.

בתוך הכאוס הפוליטי וחוסר היציבות השלטונית המלווים את חיינו כבר עת ארוכה, אני מרשה לעצמי לומר כי למרות הניסיונות החוזרים ונשנים להרעיד את האדמה תחת רגלינו, הרשות השופטת מהווה אי של יציבות ומרחב לשיח ראוי, ממלכתי ומכבד. לכל מי שמתעקש לעשות הון פוליטי על גבנו, הייתי מציעה להביט תחילה אל תוך ביתו פנימה. יש להותיר את מערכת בתי המשפט מחוץ למשחק הפוליטי, כי הניסיונות לגרור אותה ואת שופטיה אל השדה הפוליטי הם מסוכנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]