רה"מ נתניהו על מותו של השר לשעבר, יהושע מצא: "ירושלמי בלב ששירת נאמנה את הציבור" - 0404
רה

רה"מ נתניהו על מותו של השר לשעבר, יהושע מצא: "ירושלמי בלב ששירת נאמנה את הציבור"

שר הבריאות לשעבר ממפלגת הליכוד יהושע מצא, הלך לעולמו הערב (רביעי) בגיל 89. מצא היה בעברו לוחם בלח"י, סגן ראש עיריית ירושלים, חבר כנסת ושימש בשנים האחרונות כיו"ר קרן מנחם בגין.

רה"מ בנימין נתניהו: ״אני מבקש להביע את צערי העמוק על פטירתו של חבר הכנסת והשר לשעבר, יהושע מצא ז"ל, ואני מוסר את מלוא תנחומיי למשפחתו. היכרותי עם יהושע – ירושלמי בלב ובנפש – החלה לפני עשרות שנים. הוא היה בית"רי נלהב, ששרת נאמנה את הציבור הרחב במסגרת תנועת 'החירות' ומפלגת 'הליכוד' – הן בעיריית ירושלים, הן בכנסת.

ידעתי על פעילותו של יהושע, כנער, במחתרת לח"י לפני הקמת המדינה. הוא אף השתתף במלחמת העצמאות. אהבת האדם, העם והארץ פיעמה בו בעוצמה. תמיד חיבבתי את העממיות והישירות שלו, כאיש רעים חם ורגיש לזולת.

יהושע היה פרלמנטר חרוץ, ובתקופת הכהונה הראשונה שלי כראש הממשלה מיניתי אותו לשר הבריאות. הוא ייחס חשיבות רבה לתפקיד זה, שהיום הכל מכירים במרכזיותו. יהושע עשה חיל גם כנשיא ארגון הבונדס. גיוס המשאבים לטובת ישראל בהיקפים גדולים, וחיזוק הקשרים בין יהודי התפוצות למדינתנו, נתנו לו סיפוק עצום. יהי זכרו ברוך״.

בנו, אמיר מצא, ספד: ״חיילים אלמונים בלי מדים סביבנו אימה וצלמוות, כולנו גויסנו לכל החיים משורה ישחרר רק המוות. אבי היקר מצא יהושע שהיה מלוחמי הלח"י ונשבע בשבועת עולם למען עם ישראל, שוחרר משורה הערב ליל טז בטבת תשפ״א והוא כבן 90 שנה. יהיה זכרו ברוך״.

שר הבריאות, יולי אדלשטיין: "שר הבריאות לשעבר יהושע מצא היה יקיר ירושלים וציוני בכל מאודו, איש שכבר בשנות בחרותו הצטרף ללח"י במאבק הציוני להקמת מדינת ישראל. כחבר כנסת שנים ארוכות וכשר הבריאות יהושע שימש דוגמה ומופת להתנהלות נבחרי ציבור למען הציבור. יהי זכרו ברוך".

ראש העיר ירושלים, משה ליאון: "אני מבקש לשגר תנחומים כנים, בשמי ובשם הנהלת העיר, לבני משפחת מצא היקרים על לכתו של ידידי הטוב, איש ירושלים, יהושע מצא. הכרתי את יהושע באופן אישי במשך 30 שנה ונפגשנו שוב ושוב בצמתי עשייה רבים ומשמעותיים בציבוריות הישראלית, כאשר כיהן כח"כ, כשר הבריאות, כיו"ר קבוצת בית"ר ירושלים וכנשיא הבונדס. יהושוע היה אדם גדול, מסור בכל מאודו לשליחות הציבורית, פיקח ונבון באופן יוצא מן הכלל ומאיר פנים לכל אחד.

יהושע היה יליד העיר העתיקה, וכל חייו פעל בעיר ולמענה. במשך 20 שנה היה חבר מועצת העיר ובמשך עשור זכה לכהן כסגן ראש העיר ירושלים, כשלאורך התקופה פעל רבות למען ירושלים ותושביה. יהושע היה יקיר ירושלים וסמל דוגמה ומופת לכל מה שטוב ויפה בעיר ירושלים.
אני מוסר מכאן חיבוק גדול למשפחתו האהובה ובעיקר לבנותיו היקרות, אסתר, סיגלית ואילה, ולבנו אמיר – עובד מסור בעיריית ירושלים.
בבניין ירושלים תנוחמו ולא תדעו עוד צער".

יוסי זמיר, פלאש 90

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]