חשש לזיהום החקירה | בקשה דחופה לבג"צ: הוציאו צו האוסר על המשטרה להמשיך בחקירת מות הנער אהוביה ז"ל - 0404
חשש לזיהום החקירה | בקשה דחופה לבג

חשש לזיהום החקירה | בקשה דחופה לבג"צ: הוציאו צו האוסר על המשטרה להמשיך בחקירת מות הנער אהוביה ז"ל

בקשה דחופה הוגשה אתמול (שלישי) לבג"צ, לתת צו דחוף האוסר על המשטרה להמשיך בחקירת מות הנער אהוביה ז"ל, וזאת לאור החשש מזיהום החקירה עקב דברים חמורים שאמר בכיר בצוות החקירה המשולב של מח"ש והמשטרה בו הביע כבר בראשיתה של חקירה עמדה ברורה באשר לשוטרים המעורבים בתאונה. 

הבקשה הדחופה מגיעה לאור דברים חמורים אותם אמר השבוע במהלך דיון הארכת המעצר בבימ"ש השלום בת"א, פקד אסי גרוסמן מי שעומד כראש צוות החקירה מטעם המשטרה ובכיר בצוות המשולב של המשטרה ומח"ש החוקרים את הרג הנער אהוביה ז"ל. גרוסמן בדבריו, הציג עמדה, בשלב מוקדם של החקירת האירוע, כשהשוטרים והנערים עוד נחקרים, לפיה ברור כי הנערים הם האשמים בהרג הנער אהוביה ז"ל והשוטרים פעלו ללא כל רבב.

עוד מנשה יאדו מחוננו כתב בבקשה מבג"ץ: "בדיון הארכת המעצר פרסו הטוען המשטרתי וראש צוות החקירה את נרטיב ההגנה של השוטרים החשודים בתאונה במלוא עוצמתו, תוך האשמות כבדות כלפי הצעירים וטענות ומסקנות המזכות מכל את השוטרים. חקירה חד צדית מסוכנות ומעוותת באופן חסר תקדים.

הדברים מוכחים מתוך הפרוטוקול באופן שלא מותיר כל מקום לספק כי נעשה כאן עוול שיש לחתוך לאלתר. פרוטקול שמעיד על חתירה בלתי מתפשרת של החוקרים לזיכוי וניקוי החברים שלהם מכל אשם והטלת כל האשמה על הצעירים שנפגעו כזכור מאחור בידי הרכב המשטרתי.

בפרוטוקול טוען הטוען המשטרתי כי השוטרים (החשודים) הם מלח הארץ…. ממשיך הטוען ואומר כי השוטרים אשר על חקירת התלונה נגדם מופקד הצח"מ עליו נמנה אותו טוען, כי השוטרים "חרפו נפשם"!". לא ניתן להכיל את גודל העיוות שטוען מטעם צוות החקירה שאמור לחקור את השוטרים טוען שחלקם באירוע הפלילי בו הם נחשדים הוא "חירוף נפש".חקירה חד צדדית מעוותת מן היסוד".

באשר לעמדתו של פקד גרוסמן על הנערים, אל מול עמדתו באשר לשוטרים, כותב עו"ד יאדו כי "בניגוד לשוטרים שהם מלח הארץ שחרפו נפשם, הצעירים שנסעו ברכב הם חבורה של פוחזים, מסוכנים, מחבלים, פראיים, פושעים שגרמו לתאונה באשם הבלעדי שלהם… מהדיון מעבר לסופרלטיבים שמחלק הטוען בצורה מגמתית לכל אחת מקבוצת החשודים מביא הטוען בפני בית המשפט תמונה עובדתית שקרית ומטעה בעליל!, הטוען המשטרתי משמיט בתיאור המצוטט לעיל מתיאור מנגנון התאונה את הפגיעה של הרכב המשטרתי ברכב של הצעירים! הטוען טוען כי הרכב של הצעירים התהפך כתוצאה מהתפרעות פושעת של הצעירים תוך השמטה טוטאלית של העובדה הפשוטה כי עובר להתפהכות נגח הרכב המשטרתי ברכב של הצעירים מאחור. זה נרטיב שקרי שמובא מפי הטוען המשטרתי בפני בית המשפט ואשר נמצא ביסוד חקירה חד צדדית מעוותת מן היסוד." ציין יאדו.

עוד כותב עו"ד יאדו כי "הטוען כעת הוא ראש צוות החקירה שאחראי גם על חקירת הקולגות שלו השוטרים. בידי המשטרה יש כבר מסקנות המזכות את השוטרים. מסקנות אלו מבוססות על ההנחה כי השוטרים הם מלח הארץ ועל דוחות הפעולה של השוטרים. בסיכומיו עובר הטוען המשטרתי מטיעון למלח הארץ מחרפי נפש למלאכת קודש. תלונה שהגישו העותרים היא "הכפשה". צוות החקירה אמור לחקור חשדות כבדים של המתה כנגד השוטרים והצוות מגדיר את השוטרים כמי שעשו מלאתכם קודש- ואת המתלוננים כמכפישים!

זו חקירה של גוף שפקודיו חשודים ברצח באדישות שמפיל את התיק במלוא העצמה על הצעירים שננגגחו על ידי הרכב המשטרתי. זו דינאמניקה שערוריתית גלוייה לעין כל. דינמיקה זו מוכחת בחוות הדעת של הבוחן- הח"מ יודע היטב מה כתוב שם- הממצאים קשים לחובת השוטרים. הפארסה הנפשעת הזאת חייבת להפסיק לאלתר ומבוקש לקבל סעד ארעי להפסיק את מעורבות המשטרה בחקירה ולקבוע דיון לאלתר".

נזכיר כי עו"ד מנשה יאדו הגיש עתירה לבג"צ כבר בשבוע שעבר, בשם משפחתו של הנער אהוביה סנדק ז"ל בה ביקש כי בג"צ יאסור על המשטרה לחקור את מות הנער, וזאת בעקבות ניגוד העניינים בין המשטרה למח"ש, וזאת בשל חקירת שוטרי ימ"ר ש"י בחשד לגרימת התאונה ולאחריות הפלילית למותו של הנער.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]