ארוסתו של אהוביה ז"ל הגיעה לקחת את התפילין שלו, נחקרה במשך 3 שעות והושפלה בתחנת המשטרה - 0404
ארוסתו של אהוביה ז לוי בנט

ארוסתו של אהוביה ז"ל הגיעה לקחת את התפילין שלו, נחקרה במשך 3 שעות והושפלה בתחנת המשטרה

נמשכת התעמרות המשטרה בקרוביו של אהוביה סנדק ז"ל. לאחר שאימו של אהוביה קיבלה טלפון מטריד מהמשטרה,  בדרישה שתגיעה למסור עדות כעת גם ארוסתו של אהוביה הוטרדה והושפלה בתחנת המשטרה, כאשר הגיעה לקחת את התפילין של ארוסה המנוח.

שלהבת גולדשטיין, ארוסתו של אהוביה סנדק ז"ל שנהרג בידי שוטרים בבנימין, הגיעה בסיום השבעה לימ"ר ת"א לקחת את התפילין של אהוביה ז"ל לבקשת המשפחה. השוטרים הכניסו אותה, ללא הודעה מראש, לחקירה של שלוש שעות, חייבו אותה לכבות את מכשיר הפלאפון והטיחו בה מילים קשות.

שלהבת גולדשטיין: "רציתי לקחת התפילין של אהוביה, ראש המועצה של גוש עציון שלמה נאמן, תיאם לנו הגעה לתחנת ימ"ר ת"א להגיע ולקחת התפילין, שלחו לי מספר של מפקד בימ"ר ת"א – צחי. תיאמתי איתו והגעתי לתחנה.שהגעתי לתחנה, פתאום אומרים לי "אנחנו צריכים ממך עדות קטנה ואחרי זה ניתן לך את התפילין" לא הבנתי מה קורה, ביקשו ממני את הטלפון הנייד שלי, לא הסכמתי לתת, הם הכריחו אותו לכבות אותו. ואז חקרו אותי במשך 3 שעות.

במהלך כל החקירה צועקים עלי, ושואלים שאלות אישיות – ממתי אתם מכירים? כמה הייתם נפגשים? מה היתה מהות הקשר ועוד. אמרתי להם, סליחה מה זה קשור, מה זה עניינכם.

הם התחילו לתקוף אותי "את מתנהגת כמו פושעת, חוצפנית" החוקר אסי אמר לי את שקרנית, והיו עוד הרבה אמירות קשות, ואז גם אמרו לי על אהוביה דברים שהוא רע לב, קמצן, ערס ועוד דברים, ממש זילזלו בי ובו.

בסוף הוציאו אותי החוצה ולא הסכימו לתת התפילין, רק לאחר זמן, הסכימו לתת לי. חוויה ממש קשה ולא נעימה".

רק לאחרונה התקשרו מהמשטרה, ברוב חוצפה, לאימו של אהוביה ז"ל, רגע אחרי השבעה על בנה, בדרישה שתגיע למסור עדות במשטרה בנוגע לחקירת מות בנה ששוטרי הימ"ר חשודים בגרימת מותו. היא סירבה, שאלה את השוטר אם הוא לא מתבייש וניתקה את השיחה.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו: "בימים האחרונים ישנה עליית מדרגה מציקה מאוד בחקירת המשטרה. אם עד כה המשטרה עסקה בטיוח ובאהדה ברורה לטובת השוטרים הפוגעים, כעת המשטרה מתחילה להכפיש את אהוביה ז"ל, ואת כל הסובבים אותו לרבות ארוסתו, משפחתו וחבריו. בדרך הזו מנסים השוטרים והחוקרים להתעלל ולהתעמר, מדובר בתופעה מסוכנת שמלמדת עוד על עוד נדבך בחקירה הלא אוביקטית הזאת שצריכה להיפסק".

מהמשטרה טוענים כי החקירה של הנערה נעשתה "ברגישות" ומסרו כי "משטרת ישראל מנהלת חקירותיה במקצועיות וברגישות המתבקשת במטרה להגיע לחקר האמת וכך עשתה גם במקרה האמור עת זימנה את נשוא פנייתך וזו התיצבה כנדרש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]