תושבי קומי אורי ונשות יצהר הפגינו: "המצור של היום הוא הרצח של מחר" - 0404
תושבי קומי אורי ונשות יצהר הפגינו: גבעת קומי אורי

תושבי קומי אורי ונשות יצהר הפגינו: "המצור של היום הוא הרצח של מחר"

עשרות תושבים מיצהר ביחד עם משפחות שכונת קומי אורי, הפגינו היום (שלישי) בכניסה לשכונה, במחאה על המצור המשטרתי שמוטל על הגבעה כבר למעלה משנה.

התושבים מחו כנגד התנהלות מערכת הביטחון בשכונה ועל השימוש בענישה קולקטיבית, שהמדינה נוקטת לדבריהם כלפי התושבים במקום. המפגינים הניפו שלטי מחאה בהם נכתב בין היתר, "די לרדיפת נוער הגבעות" ו"המצור של היום – הוא הרצח של מחר".

המחאה מגיעה על רקע מותו של אהוביה סנדק ז"ל, שנהרג לאחר ניגוח הרכב בו נסע בידי בלשים מימ"ר ש"י. תושבי הגבעה אומרים כי האירוע החמור שהביא למותו של אהוביה, הוא תוצאה ישירה של היחס המפלה כלפי תושבים בגבעות, והתייחסות אליהם כאל אזרחים סוג ב'.

תושב הגבעה, אריאל דנינו: "כשמשסים בנו את המשטרה ומסמנים אותנו בתור האויב, אין פלא שיד השוטרים כל כך קלה על ההדק כלפינו, מה שמביא לאלימות ועכשיו גם לצערינו לרצח של נער. בשום מקום בארץ לא ראינו, שהמדינה נוקטת בכלי כל כך דורסני של ענישה קולקטיבית, למעט שכונת קומי אורי ביצהר. כנראה שיש מישהו במערכת שחושב שזכויותיהם של תושבי קומי אורי, אינן חשובות ודמם אדום פחות, משל שאר אזרחי המדינה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]