נציב תלונות הציבור: "הופצו בתקשורת פרטים מטעים בעניין השופט מלצר, התלונה נגדו נדחתה" - 0404
נציב תלונות הציבור: יונתן סינדל, פלאש 90

נציב תלונות הציבור: "הופצו בתקשורת פרטים מטעים בעניין השופט מלצר, התלונה נגדו נדחתה"

לאחרונה נקבע שהמשנה לנשיאת ביהמ"ש העליון השופט חנן מלצר, לא ייקנס, על אף הפרסומים על הפרת הנחיות בחתונת בנו. בעקבות החשד כי מלצר הפר את ההנחיות, הוגשה נגדו תלונה שנדחתה ע"י נציב תלונות הציבור על השופטים, בטענה שנויה במחלוקת כי "השופט לא ידע שעבר עבירה".

בהודעה בעניין זה מטעם נציב התלונות, נכתב היום (שלישי) כי "בעקבות פרסומים שגויים ומטעים, הרינו להבהיר כדלקמן: בימים האחרונים הופצו בתקשורת פרטים מטעים ובלתי מדויקים, בלשון המעטה, לגבי החלטתו של נציב תלונות הציבור על שופטים בעניינו של המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, השופט חנן מלצר.

ראשית נבהיר, כי גם בפרסום המקרה בגלי צה"ל, עליו נסמכה התלונה, נאמר שבאירוע החופה לא היתה הפרה של הנחיות הקורונה, והטענה היתה רק ביחס לארוחה שהתקיימה לאחר מכן בבית מלון.

שנית, באשר לארוחה זו, הנציב לא קבע כי נעברה עבירה כלשהי ע"י השופט או כי הייתה הפרה של הכללים, וכל הציטוטים שיוחסו לנציב בעניין זה הם בגדר "פייק ניוז" מוחלט, לא היו ולא נבראו. כמו כן, בניגוד לפרסומים, הנציב לא מצא לנכון לדחות את הסברו של השופט, שלפיו הוא ערך מבעוד יום בירור עם מוקד משרד הבריאות ובו נמסר לו שאין כל בעיה עם אירוח האורחים בבית המלון במתכונת זו.

לבסוף, בניגוד לפרסומים המטעים, השופט לא חויב ע"י הנציב בתשלום קנס (והנציב אף אינו מוסמך לחייבו בקנס), והתלונה נגדו נדחתה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]