דרמה במשפט נתניהו: השופטים דחו עמדת המדינה וחייבו אותה להעביר את כל אישורי היועמ"ש - 0404
דרמה במשפט נתניהו: השופטים דחו עמדת המדינה וחייבו אותה להעביר את כל אישורי היועמ אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

דרמה במשפט נתניהו: השופטים דחו עמדת המדינה וחייבו אותה להעביר את כל אישורי היועמ"ש

השופטים במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו דחו היום (שלישי) את עמדת המדינה וחייבו אותה להעביר את כל אישורי היועמ"ש כמו שניתנו, תוך שבעה ימים. 

עם זאת, השופטים דחו שורה של בקשות נוספות בנוגע לחומרי החקירה. בהחלטה נכתב: "לאחר עיון בטיעוני הצדדים, איננו מקבלים את עמדת המאשימה בעניין תיקי 1000, 2000 ו-4000. אנו סבורים, כי עומדת לנאשם הזכות הדיונית לקבלת האישורים, כפי שנטען לבקשתו, בהיותם מסמכים רלוונטיים החוסים תחת "חומרי חקירה", בהתאם לחוק. אנו מורים למאשימה למסור להגנה את האישורים, בפורמט הקיים לגבי כל אחד מהם, בתוך 7 ימים.

מנגד, מקובלת עלינו עמדת המאשימה לפיה אין הצדקה למסור לידי הנאשם "אישור הפתיחה בחקירה בתיק 1000 הישן" ואת חומרי החקירה בנוגע לתיק זה, מטעמיה ומחמת היעדר רלוונטיות.

להשלמת התמונה, יצוין כי הוגשה מטעם נאשם בקשה לפיה ההחלטה מיום 1.12.2020 לא קוימה במלואה, וחלק מהמסמכים, לגביהם ניתנה הוראה למאשימה להעבירם להגנה, הועברו באופן
חלקי בלבד.

לא נתבקשה תגובת המדינה בעניין זה, בהנחה שהצדדים ממלאים אחר החלטות בית המשפט כלשונן. ככל שמשום מה חלק מחומר החקירה שעל המאשימה למסור להגנה לא נמסר – תדאג המאשימה להעבירו להגנה באופן מידי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]