צה"ל יחל מחר במבצע החיסונים: "אחוזי היענות גבוהים מאד, מעריכים שרוב גדול יתחסן" - 0404
צה דובר צה״ל

צה"ל יחל מחר במבצע החיסונים: "אחוזי היענות גבוהים מאד, מעריכים שרוב גדול יתחסן"

מבצע החיסונים נגד קורונה יחל מחר (שני) בקרב חיילי צה"ל. השבוע הראשון יהיה שבוע הרצה ויתנהל במתכונת מצומצמת. בין 12,000 או 17,000 חיילים צפויים לקבל את החיסון בשבוע ההרצה. חיילים לא יחוייבו להתחסן אך בצה"ל מעריכים שרוב גדול מהחיילים יסכם להתחסן בתוך כמה חודשים ומתכננים מבצע הסברה. בשלב זה לא מתוכן עוצר יציאות נוסף בצה"ל בשל הסגר.

דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן: "הקמנו שישה מרכזי חיסון בפריסה ארצית: בפלמחים, צ"ת, גלילות ושלושה מרכזים בנקודות של חיל הרפואה בפיקודים.
מתכוונים שבוע הבא לעלות ל-17 מרכזים. יחידות מעל 1,000 משרתים יחוסנו בבת אחת. יגיעו ליחידה הספציפית ויחסנו את כולם. למשל בסיס פלמחים, שם הייתי היום. זה בהתחשב בתבנית של החיסונים שכוללים 750 חיסונים.

אנחנו צופים שנשלים את המשימה של החיסונים של כלל חיילי צה"ל תוך מספר חודשים".

לגבי שיטת החיסונים, אמר דבור צה"ל זילברמן כי "מדובר במגשים שלא ניתן לפרק של 750 מגשים. כל בקבוקון נושא בין 5 ל-6 מנות. אנחנו מזמינים 120 אחוז, זאת על מנת למנוע פחת. כך לפחות נעשה בשבוע הראשון עד שנלמד. החיסון מתבצע רק לאחר תשאול של הסגל הרפואי. אנחנו נזמן את המשרתים לאחר כ-21 יום על מנת לקבל מנת חיסון שנייה. לאחר מכן, הם יוגדרו מחוסנים".

תא"ל זילברמן התייחס לתיעדוף החיילים שיתחסנו: "הגדרנו תעדוף ברור שאושר על ידי הרמטכ"ל. כרגע קיבלנו ממשרד הבריאות 50,000 חיסונים. כלומר, נוכל לחסן כ-25,000 חיילים. החלטנו על חלוקה שתאפשר רציפות תפקודית. השבוע נתמקד בשתי אוכלוסיות גדולות: סגלי הרפואה שבחזית המאבק בנגיף, אוכלוסיות סיכון: מחלות לב, כליות וכו' (כ-6,000 משרתי צה"ל). בנוסף יתקבלו עדיפות: מפקדים בכירים, למשל פורום מטכ"ל. אנחנו רוצים שהם יהוו דוגמה אישית. מדובר בבודדים יחסית, וכן צוותים ספציפיים עם משימות ייחודיות. למשל צוות צוללת.

בהמשך נחסן נגדים וקצינים מעל גיל 40, לאחר מכן נגיע למערך הלוחם. משם נמשיך לבסיסי ההכשרה. זה התכנון הראשוני שלנו".

בצה"ל מתכוונים להתחיל בקמפיין לעידוד המשרתים להתחסן בכמה שיותר פלטפורמות. "לא ניתן לכפות על חיילי צה"ל להתחסן. יש לנו אחוזי היענות מאוד גבוהים כרגע. מעריכים שרוב גדול יתחסן. נעזר בדוגמה אישית. אין טובה ממנה. שיחות מפקדים של מג"דים, מח"טים ומב"סים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]