המאבק בזיופי תוצאות הבחירות: מפקח עם מצלמה יוצב בכל קלפי ויתעד אירועים חריגים ואת ספירת הקולות - 0404
המאבק בזיופי תוצאות הבחירות: מפקח עם מצלמה יוצב בכל קלפי ויתעד אירועים חריגים ואת ספירת הקולות

המאבק בזיופי תוצאות הבחירות: מפקח עם מצלמה יוצב בכל קלפי ויתעד אירועים חריגים ואת ספירת הקולות

על רקע הטענות לזיופים בסבבי הבחירות האחרונים, חבר נשיאות ועדת הבחירות המרכזית, ח"כ שלמה קרעי רשם הישג במאבקו בנושא, עם מספר החלטות שעברו בנשיאות הועדה במטרה למנוע את שיבוש תוצאות הבחירות.

בין ההחלטות שאושרו בימים האחרונים בנשיאות ועדת הבחירות המרכזית:

יוצב מפקח עם מצלמה איכותית ומאובטחת בכל קלפי, כ-13000 קלפיות, לאורך כל היום. המפקח יתעד אירועים חריגים במהלך יום הבחירות וכן את כל הליך ספירת הקולות.

יתבצעו סריקת פרוטוקולים מלאים בתוך 48 שעות מסיום הבחירות. ועדת הבחירות וגם בג"צ במערכת הבחירות האחרונה לא נתנו סריקה מלאה הכוללת את דף תיעוד האירועים בקלפי וגם נתנו את הפרוטוקולים אחרי זמן ממושך יותר שמנע מהמפלגות לבצע בדיקות והצלבות. מעכשיו זה צפוי להשתנות.

סוכלה האפשרות לקלפיות ניידות, גם לא בבתי אבות וגם לא למבודדי וחולי קורונה. בנוסף, לא יעשה שינוי בלוחות הזמנים של ההצבעה, לא יפוצלו ימי ההצבעה ולא יתקבלו קלפיות לאחר תום יום הבחירות כמו שרצו מראש לגבי קלפיות חו"ל.

ח"כ קרעי התייחס להחלטות שהתקבלו: "הבחירות הקרובות גורליות. הרפורמה הזו במצלמות ובפרוטוקולים וחסימת השינויים האחרים, ימנעו זיופים ואי סדרים ויגבירו את אמון הציבור בתוצאות הבחירות".

ח"כ מאי גולן: "שקיפות, שקיפות, שקיפות! גאה לבשר שבעקבות הצעת חוק שהגשתי יחד עם ח"כ קלנר וח"כ שטרית, החליטה ועדת הבחירות המרכזית כי בכל קלפי יוצב מפקח עם מצלמה! רק כך נוכל למנוע ככל האפשר זיופים ונבטיח הליך ישר, שקוף ותקין במיוחד לאור המורכבות הלוגיסטית של קיום בחירות בזמן מגיפה בריאותית. רק הליכוד יכול".

ח"כ קטי שטרית: "זה אמנם לקח יותר מדי זמן, אך בחירות 2021 יהיו בתקווה הבחירות הראשונות ללא זיופים בקלפי. ועדת הבחירות החליטה להציב מצלמות בכל אחת מהקלפיות כדי להבטיח הצבעה תקינה וחוקית, כיאה למדינה דמוקרטית".

ח"כ אריאל קלנר: "מברך על החלטת ועדת הבחירות. השילוב של מצלמות בנוסף לפירסום הפרוטוקולים, קריטיים לטוהר הבחירות ולאמון הציבור בבחירות.
מחזק את נציגנו בוועדת הבחירות ח"כ שלמה קרעי וקורא לא להתפשר על שום היבט בנושא הזה. אמון בבחירות ותוצאותיהן, הוא קריטי כדי שלא נגלוש לאנרכיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]