המחאות על מותו של אהוביה סנדק ז״ל | בארגון חוננו זועמים: ״העצורים בימין זוכים ליחס שונה בתכלית״ | צפו - 0404

המחאות על מותו של אהוביה סנדק ז״ל | בארגון חוננו זועמים: ״העצורים בימין זוכים ליחס שונה בתכלית״ | צפו

26 מפגינים נעצרו הלילה (ראשון) במהלך המחאות ברחבי ירושלים בעקבות הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל, בשבוע שעבר במרדף משטרתי בבנימין. מתוכם 12 קטינים, חלקם בני 14 בלבד. ההפגנות היו בשני מוקדים, בצומת המטה הארצי של המשטרה, ובצומת הכניסה לעיר.

ההפגנה המרכזית התקיימה באזור המטה הארצי, שם נחסמה תנועת הרכבות וכן נחסמו צירי תנועה רבים למשך שעות ארוכות. בצומת הכניסה לעיר נחסם הציר במהלך הלילה לדקות קצרות.

העצורים דיווחו על אלימות שוטרים קשה, ועל כך שהוחזקו שעות ארוכות באוטובוס בטרם הובאו לתחנת המשטרה. עו"ד נתי רום הגיע מטעם ארגון חוננו לתחנת המשטרה והעניק לעצורים סיוע. בתיעוד שהופץ ניתן לראות שוטר מאגרף במכות את אחד המפגינים, כאשר לאחר שניות ארוכות חבריו השוטרים משתלטים על השוטר האלים ולוקחים אותו מהמקום.

עו"ד רום: ״עשרות רבות של עצורים בירושלים, בניהם כאלו המדווחים על אלימות רבה, חלקם עם סימני אלימות על גופם, חלקם מדווחים על הפעלת מכתזית כנגדם, שוב רמיסה של זכויות קטינים. נראה כי העצורים מימין זוכים ליחס שונה בתכלית". (צילום וידאו: דוד פרלמוטר)

ארגון חוננו

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

ממשטרת ישראל נמסר: "כבר מתחילת המחאה האלימה, נקטו המפגינים באלימות שכללה חסימת צירי תנועה, עימות עם השוטרים, יידוי אבנים לעבר כוחות המשטרה ולעבר אזרחים תמימים, הסבו נזק, גרמו לפציעתם של 11 שוטרים שחלקם פונה לטיפול בבית החולים וגרמו נזק לתשתיות בטיחות של ציר הרכבת הקלה. בין היתר, בפעילות המשטרה במקום נתפסו 3 חשודים "על חם" בעת שהשליכו אבנים והם הועברו לחקירה. לציין כי במהלך המחאה עוכבו / נעצרו 21 מפגינים בגין הפרת הסדר, עימותים ותקיפת השוטרים, יידו אבנים וגרימת נזק.

משטרת ישראל תמשיך לאפשר את חופש הביטוי והזכות למחאה לכל אדם ללא הבחנה בין דעותיו או נושא המחאה, אך מנגד תפעל כנגד כל גילוי אלימות, התפרעות והפרת סדר ופגיעה באזרחים תמימים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]