השר כ"ץ בבית משפחת הורגן: "לבנות בטל מנשה ובכל יו"ש - התשובה האמיתית לרצח" - 0404
השר כ רועי חדי

השר כ"ץ בבית משפחת הורגן: "לבנות בטל מנשה ובכל יו"ש – התשובה האמיתית לרצח"

שר האוצר, ישראל כץ, הגיע היום (חמישי) יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, לנחם את משפחת הורגן, ששכלה את אם המשפחה אסתר הורגן בפיגוע אכזרי ביער ריחן ביום ראשון האחרון.

בימים האחרונים ביקרו בבית משפחת הורגן שרים וחברי כנסת שהגיעו לניחום אבלים, רבים מהם קראו לראש הממשלה לאשר בניית 107 יחידות דיור בטל מנשה בישיבת מועצת התכנון העליונה המתוכננת לשבוע הבא, ולחזק את ההתיישבות כתשובה לרצח. ביניהם: שר ההתיישבות צחי הנגבי, שר המודיעין אלי כהן, השר לבטחון פנים אמיר אוחנה, ח"כ ניר ברקת, ח"כ רפי פרץ, ח"כ אבי דיכטר, ח"כ ינון אזולאי ואחרים. כעת מצטרף גם השר ישראל כ"ץ לקריאה לבנות ביישוב בתגובה לרצח.

בנימין, בעלה של אסתר ז"ל סיפר לשר האוצר כץ על הרצון של המשפחה להוסיף אור, לזכר אסתר ובין השאר להביא להכפלת הישוב טל מנשה. לדבריו: "אנחנו מבינים שזה לא מקרה פרטי שלנו אלא נושא לאומי, מה שירתיע את האוייב הוא שהנסיון להחליש אותנו הביא אותנו דווקא להתחזק ולהאחז בקרקע".

שר האוצר ישראל כץ ביקש לנחם את המשפחה והבטיח לחזק ולבנות את יהודה ושומרון: "אני רוצה להביע את צערי, בפני כל המשפחה של אסתר זכרונה לברכה. נעשה את הכל כדי להניח את ידינו על הרוצח ועל שולחיו ושותפיו ונמצה איתם את הדין. כמובן שאנחנו ברוח מורשת המשפחה נפעל כדי לחזק את היישוב והתיישבות כולה גם בבניה גם בתשתיות, זו תהיה התשובה האמיתית. הניסיון לעקור אותנו מכאן לא יצלח. אנחנו נחזק ונבנה את יהודה ושומרון וזו תהיה התשובה הניצחת לכל השנאה ולכל הרצח והאלימות. בידינו האחת ננקוט ביד קשה ונשמור על הבטחון וידינו השנייה תבנה תפתח ותקדם את ההתיישבות".

ראש המועצה דגן: "ללמוד מהמשפחה האצילית הזו ולתת תשובה לאותם ברברים שבצורה כל כך אלימה רצחו את אסתר, אנחנו כאן עם ישראל חי. אנחנו נכפיל את היישוב הזה ונקים יישובים חדשים – זו תהיה התשובה הציונית הניצחת לטרור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]