השר אוחנה בבית משפחת הורגן: "הרחבת היישוב היא התשובה" - 0404
השר אוחנה בבית משפחת הורגן: רועי חדי

השר אוחנה בבית משפחת הורגן: "הרחבת היישוב היא התשובה"

השר לביטחון פנים אמיר אוחנה הגיע אמש (רביעי) יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, לנחם את משפחת הורגן ששכלה ביום ראשון האחרון את אם המשפחה, אסתר, בפיגוע אכזרי ביער ריחן שבצפון השומרון.

בעלה של אסתר הורגן בנימין שוחח עם השר, וביקש ממנו לפעול להרחבת היישוב כתשובה לרצח: "מה שחשוב לנו למשפחה הוא להוסיף אור, ולהוסיף בנייה. משום שהם רצו לפגוע בנו, ולכן צריך להוסיף בנייה ולהכפיל את היישוב".

השר שחיזק את ידיו של האלמן, התרגש מדבריו, התייחס ללכידת המפגע ואמר: "אנחנו נעשה כל מאמץ כדי לתפוס את מי שעשה את המעשה". כמו כן, קרא השר להרחיב את היישוב כתשובה לרצח ובמענה לבקשת המשפחה ודרישת היישוב וראש המועצה דגן: "היישוב הזה צריך לפרוח ולצמוח, הרחבת היישוב היא התשובה האמיתית לרצח".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חיזק את דברי השר ואמר: "אנחנו שבורים אבל לא מיואשים. המקום הזה צריך להיות מוכפל, ראש הממשלה וממשלת ישראל צריכים לתת את התשובה הציונית הנכונה, כמו שהמפ"איניקים היו עושים. להודיע עוד השבוע, שמכפילים את היישוב הזה; יש פה תוכנית מתאר מוכנה להקים יחשובים חדשים, מעבר לצדק הטבעי שבזה, זה מה שיוריד את המוטיבציה למחבלים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]