ירי, ונדליזם ושריפת מכוניות: כך נראים חייהם של התושבים היהודים בלוד - 0404
ירי, ונדליזם ושריפת מכוניות: כך נראים חייהם של התושבים היהודים בלוד

ירי, ונדליזם ושריפת מכוניות: כך נראים חייהם של התושבים היהודים בלוד

בתקופה האחרונה מדווחים תושבי לוד על ירי בלתי פוסק בסביבת שכונת הרכבת בעיר. כ-15,000 תושבי השכונה היהודים, רובם דתיים או יוצאי בריה"מ, סובלים מדי יום מיריות המגיעות מהשכונות הערביות הסמוכות. כל זאת לצד ונדליזם ושריפת מכוניות.

חיים, תושב העיר, סיפר לחדשות 0404: "הצעירים אף נכנסים לשכונות היהודיות ועושים ונדליזם. אתמול הם שרפו 5 מכוניות בשכונת גני אביב, ו-3 משאיות בכניסה לשכונה. ככל הנראה מדובר בתגובה שלהם להחלטת העירייה להרוס מבנים שהם בנו באופן בלתי חוקי.

מלא פעמים תייגנו פוליטיקאים ולא זז כלום. אנשים פנו לערוץ 12 ו-13 וכמובן שכשמדובר בערבים הם לא יבואו, אם הסיפור היה הפוך היו רצים לכאן". עוד סיפר חיים על תגובת בנו הקטן לירי הרב: "הילד שלי הקטן רואה את משחקי היריות, מפחד, שואל מה זה אבא? מה אני אמור להסביר לו?".

על המקרה כתב הלילה ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, פוסט בפייסבוק. רביבו כתב: "אני מעדכן על פיגוע לאומני חמור הערב בגני אביב ונוה נוף. השב"כ חייב לטפל באירוע! לא נירתע מאכיפת החוק ומהגברת המשילות".

בהמשך הסביר ראש העיר כי האירוע אירע כתגובה לאכיפת החוק ע"י העירייה, תוך הריסת מבנים בלתי חוקיים. בערב של אותו היום, התקיים האקט האלים כנגד התושבים שהתבטא בשריפת כלי הרכב, דבר אשר עליו כתב ראש העיר: "לא יקום ולא יהיה. נמשיך לאכוף את החוק".

הצילומים מפורסמים בהתאם לחוק זכויות יוצרים סעיף 27א.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]