רה"מ על מקרי המוטצייה הבריטית שהתגלו בישראל: "סגירת השמים הייתה צעד נכון" | צפו - 0404
רה

רה"מ על מקרי המוטצייה הבריטית שהתגלו בישראל: "סגירת השמים הייתה צעד נכון" | צפו

ראש הממשלה נתניהו התייחס לראשונה לידיעה על מקרי המוטצייה הבריטית של הקורונה שהתגלו היום בישראל. ראש הממשלה ציין כי היה נכון לסגור את השמים ולשלוח את השבים מחו"ל למלוניות קורונה.

למרות ההיערכות והחשש מפני התפשטות הזן החדש של הקורונה, נתניהו ניסה להרגיע ואמר כי בסבירות גבוהה החיסונים מטפלים גם בו.

רה"מ: "ברור מאליו שנקטנו בצעדים הנכונים כשסגרנו את השמיים מבריטניה ומיתר העולם, ברור מאליו שנקטנו נכון כשחייבנו ישראלים להיכנס לבידוד במלוניות, וברור מאליו שנקטנו בצעדים הנכונים כשביקשנו לאתר אנשים שהיו באנגליה ובשאר המדינות הנגועות. עם זאת, כרגע אנחנו צריכים להניח שהנגיף מתפשט כאן. החדשות הטובות הן שההערכות של החברות שמספקות לנו את החיסונים, הן שהחיסונים הללו, בסבירות גבוהה אבל לא מוחלטת, מטפלים גם במוטציה. את זה נדע עוד כמה ימים, אין לנו ביטחון שכך יהיה. אנחנו צריכים להמתין כדי לדעת את זה.

זה רק מחזק את מה שאנחנו דנים בו כרגע – דהיינו לקדם מהר מאוד את מבצע החיסונים שלנו שהוא כרגע מהמהירים ביותר בעולם ביחס לאוכלוסייה ובמקביל להגביל את תפוצת המחלה, גם של הנגיף הקודם וגם של המוטציה. שני הדברים צריכים להיעשות במקביל – גם מבצע חיסונים מהיר מאוד וגם הגבלות. אם נעשה זאת, נהיה המדינה הראשונה בעולם שיוצאת מהמגפה. זה אפשרי, אנחנו יכולים לעשות זאת אם נעשה את זה ביחד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]