הלוחם סמל נדב עטרי קיבל פרס גבורה מאלוף הפיקוד: "יריתי לעבר המחבל ונטרלתי אותו" - 0404
הלוחם סמל נדב עטרי קיבל פרס גבורה מאלוף הפיקוד: דובר צה"ל

הלוחם סמל נדב עטרי קיבל פרס גבורה מאלוף הפיקוד: "יריתי לעבר המחבל ונטרלתי אותו"

אתמול (שלישי), התקיים טקס גבורה וחדשנות בראשות מפקד פיקוד דרום, אלוף הרצי הלוי. סמל נדב עטרי, לוחם מסייעת שריון בגדוד 9 של חטיבה 401, זכה בפרס הגבורה על תפקודו בפיגוע בו נפצע סמל המחלקה שלו לפני כחצי שנה.

נדב מספר על האירוע בעקבותיו קיבל את פרס הגבורה: "היינו בשבוע האחרון של התעסוקה המבצעית בגזרת דרום הר חברון. יצאנו לליווי רכבים אזרחיים וחילופים בעמדות השמירה, חנינו בעמדת שמירה מתחת לישוב נגוהות. המ"מ ושאדי, סמל המחלקה, ירדו לדבר עם החיילים השומרים ולהביא להם אוכל, אני ישבתי ברכב.

שאדי חזר לרכב וברגע שהוא הרים את רגלו כדי לעלות שמעתי "בום" חזק וצעקה של שאדי, כשתוך כדי אני מרגיש את כל הרכב מזדעזע.
קפצתי החוצה וראיתי במרחק כמה מטרים מאיתנו רכב, כשהמחבל שפגע בנו יושב בתוכו.

במחשבה ראשונה הייתי בטוח ששאדי נרצח, מיד הבנתי שאנחנו נמצאים בסכנה ועלול להיות כאן פיגוע מתגלגל. יריתי לעבר המחבל ונטרלתי אותו, מיד אחר כך פיניתי את שאדי למקום מוגן ושני לוחמים נוספים שהיו ברכב מיד הגיעו, חבשו את שאדי ברגלו ובדקו את הכרתו. המ"מ ואני עלינו על הציר לחסום את התנועה, ואז שמעתי את שאדי צועק מכאבים והבנתי שברוך ה' – שאדי בחיים.

מקרה קיצון כזה חווים רק בצבא, אלו רגעים שמגלים כמה המחלקה מחוברת ומסורה, מממשים את המשפט אחד בשביל כולם וכולם בשביל אחד. אני מודה מאוד על קבלת הפרס ועל ההערכה".

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]