הרג הנער בבנימין | ראש ישיבת שדרות לשוטרים: "נתתם מכה אחת יותר מידי, הרגתם אותנו" - 0404

הרג הנער בבנימין | ראש ישיבת שדרות לשוטרים: "נתתם מכה אחת יותר מידי, הרגתם אותנו"

ישיבת ההסדר בשדרות הפגינה היום (רביעי) מול תחנת המשטרה בעיר, במחאה על האירוע בבנימין בו נהרג הנער אהוביה סנדק במהלך מרדף משטרתי. הרב דוד פנדל, מבכירי רבני הציונות הדתית וראש ישיבת "אפיקי דעת" בשדרות פנה אל השוטרים: "נתתם מכה אחת יותר מידי, הרגתם אותנו". 

הרב דוד פנדל: "אנחנו מבקשים שתקשיבו לנו: אנחנו נערי גבעות, אנחנו אוהבי ארץ ישראל, הם השליחים שלנו, הם זכו להיות בפרונט, לגאול את ארץ ישראל, לאהוב את ארץ ישראל. תלמדו קצת על האישיות של אהוביה על מה שקורה אצל הנוער איזו אהבה איזו מסירות, מה אנחנו עשינו למען יהודה ושומרון?

כשיש רצח בשגגה צריך לבדוק טוב טוב מה הרקע. אולי אם יש רק קצת שנאה אז כבר זהו זה כבר לא בשגגה. כך ההלכה אומרת. צריך לבדוק האם אנחנו באמת אוהבים. האם סימנתם קבוצה שלמה. אם סימנתם אותם סימנתם אותנו. אנחנו אחד. למה משטרת שדרות לא קמה ומוחה ובוכה.

איך אפשר לשבת בשקט כשרואים שזו שיטה לרדת ולשנוא אותם, לא לכבד אותם. אנחנו באנו לפה לתת להם כבוד, להכיר בגדלות שלהם, להכיר במציאות הזאת ששוטר שמפעיל יותר מדי כח, איך יודעים בתורה שאסור לתת מכות? כתוב את זה לשוטרים שנותנים מכות בהיתר. לא יוסיף להכותו. אם אתה עושה את זה יותר מדי חזק אפילו טיפה אתה חייב במכות. וזה נאמר לשוטרים תוך כדי עבודה.

נתתם מכה אחת יותר מדי! הרגתם אותנו! תבקשו סליחה. תסגרו את המחלקה היהודית! זה מיותר! אנחנו באים באהבת ישראל עצומה לנוער הגבעות. אנחנו גם אשמים שהתנתקנו מהם כי הם לא בדיוק איך שאנחנו מחנכים. ולא בדיוק בסטייל. הם זה אנחנו זה הבנים שלנו.

אני מבקש מכל שוטר שמקשיב תסתכלו בגוגל תשמעו את האבא של אהוביה, תסתכלו על האמא תלמדו קצת מה הוא עשה ב16 וחצי השנים שלו, תראו את מי הרגתם בטעות. טעות גדולה טעות איומה. טעות שצריך לעצור את כל המערכת ולבדוק איך משנים הכל. כתוב ש'אם שכיחי רוצחים' אנשים מתחילים להרוג גם בטעות. תדעו שאנחנו זה הם והם זה אנחנו".

הרב שלמה בנימין, ראש ישיבת לב לדעת בשדרות, נשא דברים אף הוא: "כל שוטר בישראל, כל אדם בישראל חייב לקחת אחריות על המוות המיותר הזה. להתייחס לאותם צדיקים רק בגלל שהסימנים שלהם הם פאות וכיפה גדולה? אלו סימנים שהקדוש ברוך הוא מחפש אותם. מדברים על אהבת ה', אהבת ארץ ישראל, אהבת התורה. לחפש אנשים כאלו ולראות כל אחד מהאנשים האלה כאויב? כנראה התבלבלתם.

ימ"ר ש"י יש להם תקציב של 60 מיליון ל-100 תיקים שברובם הם המצאות. צריכים לבטל את ימ"ר ש"י כמו שבמחלקה היהודית בשב"כ לא מבינים שהם האויבים של האחים.

את אחי אנוכי מבקש, כמו שאומר יוסף הצדיק. אנשים שלא מבקשים אחווה ולא רואים את האחים שלהם כנראה שהתבלבלו לגמרי. שוטרים כאלה לא אמורים להיות שוטרים. שוטרים כאלה מועלים בתפקידם. שוטר שמועל הוא יותר חמור מפושע כי הוא נושא מדים של קדושה בעוול. אנחנו לא מוכנים לראות את זה. לא מוכנים לראות את ילדינו מופקרים. יש פה עיוות מוסרי ברמה בלתי רגילה. אני מקווה שהנושאים באחריות יפתח לבם ויפתחו אוזנם. חייבים לדעת שאנשים האלו הם אוהבי עם ישראל, אוהבי ארץ ישראל.

כמה אהוביה כמה עסק בתורה כמה עסק באהבת ארץ ישראל, אהבת עם ישראל, היה בדרכו לחופה. להפקיר נער כזה, להתנהג אליהם ככה, וזה לא פעם ראשונה אבל הפעם גדלה הסיאה.

אני מקווה מאוד שהדברים יעברו לאותם אנשים הנושאים את האחריות. אנחנו עומדים פה מול המשטרה מתוך תקווה. השוטרים שמונו לראשונה לעם ישראל היו הצדיקים שבעם, שמסרו את גבם לחטוף את המכות בשביל עם ישראל אבל אם הם הולכים ומכים את אחיהם היהודים הם לא יכולים ללבוש את המדים האלו. אלו מדים של קדושה. מי שלא מסוגל לשאת אותם שישאיר אותם ויתן אותם לאנשים הרואיים.

אנחנו קוראים לשר המשטרה, למח"ש, אם בכלל אפשר לסמוך עליהם, לחקור טוב טוב את העוול הגדול הזה ולהסיר את העשבים השוטים של השוטרים, לבטל את ימר שי לסגור את המחלקה היהודית. ככה נוכל לדעת שאנחנו אחים – את אחי אנוכי מבקש".

.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]