רה"מ בטקס סיום קורס טיס: ״לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני" - 0404
רה

רה"מ בטקס סיום קורס טיס: ״לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ברך היום (רביעי) בהודעה מוקלטת את בוגרי קורס טיס והתייחס לנושא האיראני.

רה"מ: "המשפחות הנרגשות והגאות של מסיימי הקורס, והיום מעל כולם, עם הראש בעננים, הטייסים החדשים, הנווטים והנווטות. אני מברך אתכם בשמי, ובשם כל אזרחי ישראל. אתם עברתם קורס מאוד קשה, אחד הקשים ואולי הקשה ביותר בצה"ל, ואם עברתם אותו זה אומר שאנחנו מפקידים בידיכם לא רק את הכלים להגנתנו, אנחנו מפקידים בידיכם גם את האמון שלנו שתעשו כל מה שצריך כדי להגן על ארצנו ועל השמיים שלנו. עלו והצליחו.

לפני חודש איבדנו שני אנשים יקרים בטיסת אימון: את מדריך הטיסה, רב-סרן במילואים איתי זיידן ז"ל, ואת פרח הטיס, רב"ט ליהוא בן-בסה ז"ל. לבנו עם משפחותיהם. חיל האוויר, כדרכו, מפיק כל לקח אפשרי מההתרסקות בצפון הנגב.

האירוע הקשה מזכיר לנו שהגנת המדינה תמיד כרוכה בסיכון, אבל דבר אחד ברור: לא נפסיק לטוס, לא נחדל מן השמירה על ביטחון ישראל. צה"ל עושה זאת בלא הפוגה, סביב השעון, כולל בחודשי הקורונה. ייתכן מאוד שיש חילות אוויר בעולם, שהורידו הילוך בתקופת המגפה, אבל לא אצלנו. אצלנו המשימות דוחקות, האתגרים מתרבים והפעילות המבצעית הולכת ומתרחבת.

אנו ממשיכים לפעול נגד הניסיונות של איראן וגרורותיה להתבסס צבאית בסוריה. לא נתפשר בעניין זה, כפי שלא נתפשר בנוגע לניסיונות של אויבינו לפתח טילים מדויקים בסוריה, בלבנון ובכל מקום אחר. אנחנו לא נאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני. איננו מקלים ראש באיומים שמופנים נגדנו, ועם זאת איננו נרתעים מפניהם.

המדיניות שלנו ברורה ועקבית: מי שינסה לפגוע בנו יספוג מהלומה מוחצת. אל מול פני הסכנה, חיל האוויר נכון לפעול בעוצמה – בכל טווח, בכל זירה ובכל יעד. בד בבד, בממלכת האוויר של המזרח התיכון יש גם התפתחויות חיוביות, מאוד חיוביות.

בתוך ארבעה חודשים הבאנו ארבעה הסכמי שלום ונורמליזציה: עם איחוד האמירויות, בחריין, סודן ועכשיו גם מרוקו. התעופה האזרחית משנה את פניה אף היא כתוצאה מההסכמים הללו – יותר טיסות, ביותר נתיבי טיסות, ליותר ארצות. אתמול שוב עשינו היסטוריה: טיסה רשמית, ראשונה וישירה מנתב"ג לרבאט, בירת מרוקו.

ובכן, בשמיים מתקיימים במקביל סיכויים וסיכונים, הזדמנויות ואיומים. המטרה שלנו היא לצמצם את הסיכונים ולמקסם את הסיכויים. המטרה שלנו היא להבטיח תמיד את העליונות האווירית של ישראל באמצעות טיפוח היתרון האיכותי והעוצמה האסטרטגית של מדינת ישראל.

בוגרי ובוגרות קורס-טיס 181, היום אתם עומדים במסדר הכנפיים כתף אל כתף, ובקרוב מאוד תנסקו מעלה כנף אל כנף. בינתיים, אל תשכחו לתת כתף לזריקות, אנחנו צריכים אתכם מאוד בריאים, מאוד כשירים. הגנו עלינו בשחקים, שמרו על המדינה ושמרו על עצמכם. עלו והצליחו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]