כמו בדיקת הריון: ה-FDA אישר את בדיקת הקורונה המהירה בעולם - 0404
כמו בדיקת הריון: ה-FDA אישר את בדיקת הקורונה המהירה בעולם אוליבר פיטוסי, פלאש 90

כמו בדיקת הריון: ה-FDA אישר את בדיקת הקורונה המהירה בעולם

קווידל, חברה ציבורית אמריקאית ואחת הגדולות בעולם בתחום האבחון המדויק של מחלות זיהומיות, קיבלה השבוע את אישור מינהל המזון והתרופות של ארצות הברית (ה-FDAלבדיקת הקורונה המהירה ביותר בעולם. הבדיקה מתבצעת ללא מכשיר, באמצעות ערכה לזיהוי אנטיגן תוך 10 דקות בדומה לבדיקת הריון והיא הבדיקה המהירה השנייה שפותחה על ידי קווידל ואושרה מאז פרוץ מגיפת הקורונה. 

קבוצת רימיפארם, נציגת קווידל בישראל, פועלת כבר לאישורה המיידי של הערכה מול משרד הבריאות והסבירה את חשיבות הבדיקות המהירות. לדבריה: "האנושות זקוקה לעוד בדיקות מיידיות, מהירות והמוניות בנוסף להגעתם המשמחת של החיסונים. כתוצאה ממוטציות וזנים חדשים של הנגיף, הוא ימשיך ללוות אותנו בעתיד הקרוב והבדיקות המיידיות יהפכו נפוצות יותר ומהירות יותר. במהלך שנת 2021 תייצר חברת קווידל כ – 600 מיליון בדיקות מהירות כמענה על צורך שכבר קיים בעולם וחלקן מיועדות להגיע לישראל כדי לסייע בהמשך ההתמודדות עם הנגיף".

 
תאגיד קווידל מתמחה בפיתוח טכנולוגיות רפואיות ועומד מאחורי פריצת הדרך של מכשיר הסופיה הנייד, בדיקת הקורונה המהירה הראשונה בעולם שאושרה על ידי ה – FDA לפני מספר חודשים ואף קיבלה את תו התקן האירופאי CEהטכנולוגיה של סופיה מאפשרת לבדוק כ-40 איש בשעה עם תשובה תוך 15 דקות וכבר מופעלת בהצלחה ללא מעבדה באמצעות כ – 60 אלף מכשירים בארצות הברית וכ – 300 מכשירים בישראל שהוזמנו על ידי משרד הבריאות. 


המכשירים בישראל פועלים כיום באיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח, שם כבר נערכו בחודש האחרון כ-47 אלף בדיקות מיידיות. בנוסף משמשת הטכנולוגיה את הצוותים בבתי אבות, חדרי מיון, פיקוד העורף, קופות חולים ובמשטרה וכבר בוצעו בעזרתה כ-90 אלף בדיקות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]