הפרקליטות סגרה תיק - אבל הרישום הפלילי עודכן רק כעבור כשלוש שנים - 0404
הפרקליטות סגרה תיק – אבל הרישום הפלילי עודכן רק כעבור כשלוש שנים דוברות המשטרה

הפרקליטות סגרה תיק – אבל הרישום הפלילי עודכן רק כעבור כשלוש שנים

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט (בדימוס) דוד רוזן, פרסם היום (רביעי) תמצית החלטה שעניינה עיכוב ניכר בהודעה על גניזת תיק ועדכון המרשם הפלילי.

הרקע להחלטה הינו תלונה של אזרחית, כי למרות שתיק החקירה נסגר על ידי הפרקליטות, הדבר הודע לה רק לאחר חודשים ארוכים והתיק נסגר במשטרה רק לאחר כשנתיים ותשעה חודשים. 

על פי העובדות, התיק בעניינה של המתלוננת (שהיתה חשודה בתיק פלילי) נגנז בפרקליטות כבר בפברואר 2018, ועד למועד תלונתה לנציבות, בחלוף כשלוש שנים, דבר הגניזה לא עודכן במרשם הפלילי, וזאת חרף בקשות חוזרות ונשנות בעניין.

הנציב ציין בהחלטתו כי התמונה העובדתית שעלתה מבירור קבילת המתלוננת הינה "קשה ומכבידה": "אזרחית נורמטיבית נקלעה לאירוע לא לה ובשל השתרכות מקוממת של רשויות האכיפה במדינת ישראל נדחקה לפינה כשענן קודר מכהה את ימיה. מדובר במצב דברים שאין הדעת סובלת", כתב הנציב בהחלטתו. "מדובר בפגיעה קשה באזרח רק בשל התנהלות משרדית גולשת. מדובר בתקלה שניתן לתקנה תמיד בטיפול נכון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]