הולכים לבחירות | הכנסת ה-23 התפזרה, לוין: "מצויים בתקופה מורכבת ומרובת אתגרים" | צפו - 0404
צילום: בני סולומון, דוברות הכנסת

הולכים לבחירות | הכנסת ה-23 התפזרה, לוין: "מצויים בתקופה מורכבת ומרובת אתגרים" | צפו

הכנסת ה-23 התפזרה הלילה (שלישי) באופן אוטומטי, פחות מעשרה חודשים מאז הושבעה, לאחר שתקציב המדינה לא אושר עד פקיעת המועד הקבוע בחוק. הבחירות לכנסת ה-24 יתקיימו ב-23 במרץ. לפני פיזורה אישרה הכנסת חקיקה יוצאת דופן להגדלת התקציב שעליו תתבסס הממשלה ב-2021 ב-50 מיליארד שקל.

יו"ר הכנסת, יריב לוין: "בשעה 00:00 תם המנדט, ומשלא אושר תקציב המדינה לשנת 2020, אני מכריז על התפזרות הכנסת ה-23. אנו מצויים בתקופה מורכבת ומרובת אתגרים, ועם זאת גם מרובת מחלוקות. המחלוקות הקיימות בציבור, מצאו את ביטוין באופן טבעי גם כאן בבניין הזה.

אנו יוצאים למערכת בחירות לא פשוטה, אני קורא מכאן לכל אחת ואחד מאיתנו, וכל אחת ואחד מאזרחי ישראל – להימנע מלהחריף את המתחים ולעשות ככל שניתן כדי שמערכת הבחירות תתנהל ותסתיים באופן מסודר וללא גילויי אלימות. אני מודה לכלל חברות וחברי הכנסת, הנהלת הכנסת ועובדי הכנסת על המאמץ הגדול לקיים שגרה פרלמנטרית בתנאים מסובכים של תקופה מאתגרת זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]