ראש המל"ל במרוקו: "ביקור היסטורי בכל מובן - ההסכמים יהיו גשר בין שתי המדינות ויסוד לשלום" - 0404
ראש המל עמוס בן גרשום/לע"מ

ראש המל"ל במרוקו: "ביקור היסטורי בכל מובן – ההסכמים יהיו גשר בין שתי המדינות ויסוד לשלום"

היועץ לביטחון לאומי וראש המל"ל, מאיר בן-שבת, נפגש הערב (שלישי), בשליחותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עם מלך מרוקו מוחמד השישי, בארמונו ברבאט, יחד עם היועץ הבכיר לנשיא ארה״ב, ג׳ארד קושנר. בן-שבת הזמין את המלך, בשם נתניהו, לבקר בישראל.

בפגישתם, שהתנהלה בשפה הערבית-מרוקאית, דנו ביחסים הנרקמים בין המדינות. המלך ציין כי פניו לבניית יחסים עמוקים, מלאים וארוכי טווח בין שתי המדינות. כמו כן, חתמו נציגי שתי המדינות על מספר הסכמים בנושאים שונים: פטור מוויזות לנושאי דרכונים דיפלומטיים ודרכוני שירות, שיתוף פעולה בתחום המים, שיתוף פעולה בתחומי הפיננסים וההשקעות, הסכם נוסף לשיתוף פעולה בתחום התעופה האזרחית וטיסות ישירות בין המדינות.

בן שבת: ״אני מבקש להודות לראש הממשלה בנימין נתניהו על הזכות שנפלה בחלקינו להימנות על המשלחת הישראלית שבידה הופקדה המשימה לפרוט את ההישג המדיני לצעדים מעשיים. ליחסים עם מרוקו משמעות מיוחדת, מעבר להיבטים המדיניים והכלכליים. רבים מאזרחי ישראל, בני העדה המרוקנית ייחלו לרגע הזה. כמוני, רבים מבני הדור השני והשלישי של העולים ממרוקו, החיים בישראל, שומרים אמונים למורשת אבותינו וממשיכים אותה״.

עמוס בן גרשום/לע"מ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]