הפגנות בכל רחבי הארץ נגד שוטרי ימ"ר ש"י: "דם יהודי אינו הפקר, אפילו אם יש לו כיפה ופיאות" - 0404

הפגנות בכל רחבי הארץ נגד שוטרי ימ"ר ש"י: "דם יהודי אינו הפקר, אפילו אם יש לו כיפה ופיאות"

הפגנות ממחאה מתקיימות בשעות האחרונות בכל רחבי הארץ נגד שוטרי ימ"ר ש"י, בעקבות מותו של אהוביה סנדק בתום מרדף משטרתי אחרי נערים יהודים בבנימין. המפגינים מניפים שלטים עם הכיתוב: "דם יהודי אינו הפקר, אפילו אם יש לו כיפה ופיאות" וקוראים לעצור את השוטרים שאחראים למותו של אהוביה ז"ל, לאחר שהממצאים בשטח הראו כי הרכב המשטרתי ניגח את רכבם של הנערים וגרם להתפכותו ולמותו של אהוביה סנדק בן ה-16. 

הפגנות מתקיימות בתל אביב, מול ביתו של השר אמיר אוחנה ובירושלים בגשר המיתרים וכן בקרית ספר, צומת סגולה, קרית ארבע, קדומים (תחנת דלק, כניסה לחטמ"ר), פתח תקווה, אריאל, מגדל העמק, רמת גן שער בנימין ועוד. המפגינים קראו להקים ועדת חקירה שתבדוק את נסיבות מותו של אהוביה סנדק ז"ל ותעמיד לדין את האחראים ולסגור את ימ"ר שי.

בין המפגינים הרבים ברחבי הארץ היו גם תלמידות אולפנת קומי אורי שהגיעו למחאה בצומת סגולה, ומחו במקום על מותם של אהוביה סנדק ואסתר הורגן שנרצחה בפיגוע ביער סמוך לביתה ביישוב טל מנשה. המפגינות קראו: "אין לנו ילדים למלחמות מיותרות" ו-"דם יהודי אינו הפקר"!

כוחות משטרה פינו את צומת גשר המיתרים בירושלים אחרי כעשרים דקות שהצומת נחסמה לתנועה על ידי מפגינים שמחו על מותו של אהוביה ז"ל. עשרה מפגינים נעצרו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]