בליכוד עונים לסמוטריץ': "ההחלטה בעניין הבדואים לא מפקירה את הנגב אלא מצילה אותו" - 0404
בליכוד עונים לסמוטריץ': רגבים

בליכוד עונים לסמוטריץ': "ההחלטה בעניין הבדואים לא מפקירה את הנגב אלא מצילה אותו"

ח"כ סמוטריץ' ביקר הערב את החלטת הממשלה להסדיר את מעמד היישובים בנגב ולכנס את הפזורות השונות במרכזים עירוניים. לדברי סמוטריץ': "נתניהו ממשיך במכירת החיסול של הציונות וערכי הימין ומאשר עכשיו בממשלה במחטף הקמה של 3 ישובים בדווים חדשים בנגב. את הסדרת ההתיישבות הצעירה ביו"ש הוא כמובן לא מביא". גורם בליכוד השיב לדבריו ואמר כי "ההחלטה מצילה את הנגב".

גורם בליכוד: "הצהרתו של בצלאל סמוטריץ׳ אינה נכונה – בדיוק ההפך. ההחלטה בעניין הבדואים לא מפקירה את הנגב אלא מצילה אותו, כפי שאמרה תנועת רגבים: ״מדובר בהזדמנות לשינוי פני הנגב, החזרת קרקעות לידי מדינת ישראל והתחלת כינוס הפזורה הבדואית מהשטחים הפתוחים בנגב אל תוך הישובים החוקיים. אם התוכנית תיושם במלואה, על המקלות והגזרים שבה, היא תהווה סיכוי להצעדת הנגב לעתיד טוב יותר, ולהחזרת קרקעות לידי המדינה״.

במקום השתלטות פיראטית מפוזרת בשטח, ההחלטה מסדירה ומרכזת את ההתיישבות הבדואית במרכזים עירוניים. 

נזכיר כי הממשלה בראשות נתניהו אישרה רק החודש הקמת יישוב יהודי חדש בצפון הנגב. לגבי נושא ההתיישבות הצעירה – הליכוד דרש להעלות את הנושא אך לפי תקנון הממשלה ההתנגדות של כחול לבן מונעת זאת. הליכוד ימשיך לפעול כדי לאשר את הנושא בהקדם.

אף אחד לא פעל למען ההתיישבות כמו ראש הממשלה נתניהו, שבנה את ההתיישבות, הביא להכרה אמריקנית בחוקיותה, רק לפני כמה שבועות הביא להשקעות אדירות של ארה״ב ביהודה ושומרון ובלם במשך יותר מעשור לחצים אדירים לעקירות ופינויים, כפי שלא עשה אף ראש ממשלה אחר.

רק ראש הממשלה נתניהו ישמור על ההתיישבות מול כל הלחצים הבינלאומיים. הוא עושה זאת כ-15 שנה וכולם יודעים שרק הוא יכול".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]