בליכוד מקדמים מהלך של הרגע האחרון לשלילת מימון ממפלגת סער | כל הפרטים - 0404
בליכוד מקדמים מהלך של הרגע האחרון לשלילת מימון ממפלגת סער | כל הפרטים דני שם-טוב, דוברות הכנסת

בליכוד מקדמים מהלך של הרגע האחרון לשלילת מימון ממפלגת סער | כל הפרטים

ח"כ שלמה קרעי מהליכוד מקדם מהלך לשלילת מימון מפלגות ממפלגתו החדשה של גדעון סער. על פי ההצעה, ח"כ יפעת שאשא ביטון שעוברת למפלגתו של סער תיקח איתה את החובות של מפלגת כולנו בסך 3.5 מיליון שקל והם לא יהפכו להיות חובות אבודים. על פי הצעת החוק, בנוסף לח"כ שאשא ביטון גם על גדעון סער, מיכל שיר ושרן השכל יוטלו חבות יחסיים של מפלגת הליכוד (שעומדים על סך של 60 מיליון ש"ח).

בנוסף מתכנן קרעי להעלות הצעה לשינוי את חישוב מימון המפלגות כך שהמימון של מפלגה חדשה שיש בה חכ"ים מהכנסת היוצאת ייחתך בחצי מהחישוב הנוכחי. 
נכון לעכשיו ממימון המפלגות מחושב על פי ממוצע המנדטים שהמפלגה קיבלה בשתי מערכות הבחירות האחרונות כאשר למפלגה חדשה אין נתונים מהבחירות הקודמות ולכן מתייחסים רק לתוצאה הנוכחית שהשיגה, בליכוד מציעים שאם יש למשל ארבעה חברי כנסת שכיהנו בכנסת היוצאת הם חברי המפלגה החדשה – זה יהיה הממוצע של המפלגה לצורך חישוב מימון המפלגות.

מפלגות מהקואליציה ומהאופוזיציה צפויות לתמוך במהלך, שחייב לעבור לפני פיזור הכנסת הלילה בחצות.

גדעון סער התייחס למהלך נגד מפלגתו: ״ ‏הנסיון הברוטלי לפגוע באופן אנטי דמוקרטי במימון הבחירות של ״תקווה חדשה״ יביא לתוצאה הפוכה. עם ישראל יבחר בתקווה חדשה על פני פחד״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]