הרב שמואל אליהו על אהוביה סנדק ז"ל: "השוטרים צריכים לבקש סליחה מההורים של הנער שנהרג על ידם" - 0404
הרב שמואל אליהו על אהוביה סנדק ז

הרב שמואל אליהו על אהוביה סנדק ז"ל: "השוטרים צריכים לבקש סליחה מההורים של הנער שנהרג על ידם"

הרב שמואל אליהו נשא הבוקר (שלישי) דברים על אהוביה סנדק ז"ל, ואמר כי השוטרים צריכים לבקש סליחה מההורים של הנער.

הרב אליהו: "אני רוצה לומר לכל השוטרים שרדפו אחרי הנערים, התנגשו בהם וגרמו להרג של אהוביה סנדק. חטאתם בחטא הנורא מכל. אני לא יודע מי נתן לכם את הפקודה הפושעת לרדוף אחרי רכב של נערים, להתנגש בו ולהרוג נער בן 17. אין ספק כי מי שנתן את הפקודה הזו צריך להיזרק משורות המשטרה ישר אל הכלא.

מפליא אותי מאוד איך יש למשטרה נחישות לרדוף אחרי יהודי שרק "חשוד" בזריקת אבנים, ואילו כלפי ערבים שזורקים אבנים בפועל אתם כמעט לא פועלים, בוודאי לא בנחישות כזו. יש עשרות אירועים של זריקת אבנים כל שבוע על ידי ערבים שכלל לא מטופלים על ידיכם ונסגרים ביום התלונה מחוסר ענין.

אני בעצמי הייתי באירוע שבו זרקו עלי אבן במשקל של עשר קילו לפחות, היא שברה את השמשה הקדמית של המכונית וסיכנה את כל היושבים באוטו. הייתי בשיירה של מכוניות ועל כולם זרקו אבנים. השוטרים והחיילים החמושים שעמדו שם לא ירו ולא רדפו אחרי זורקי האבנים שכידוע יכולות להרוג.

אם תהיו בסכנה של חיים, מי שיגן עליכם הם היהודים. ומי שירוצץ לכם את הראש באבן הם זורקי האבנים הערבים שירוצצו את ראשיכם באבן באכזריות פושעת כמו שרוצצו את ראשה של אסתר הורגן הי"ד אם לששה ילדים שיצאה לרוץ ביער ריחן.
אתם חייבים לעשות תשובה. הנביא ישעיה אומר "וּבְפָרִשְׂכֶם כַּפֵּיכֶם אַעְלִים עֵינַי מִכֶּם גַּם כִּי תַרְבּוּ תְפִלָּה אֵינֶנִּי שֹׁמֵעַ יְדֵיכֶם דָּמִים מָלֵאוּ". ידיכם וידי המפקדים שלכם מלאו דמים. כל תפילה שלכם לא תשמע לפני בורא עולם גם ביום כיפור עד שתעשו תשובה. תלכו למשפחה, תרדו על ברכיכם ותבקשו סליחה מהמשפחה האבלה שהרגתם את בנה.

אחרי הסליחה, תשבו בתוככם ותעשו ניקוי אורוות. תסלקו את כל אלה המשובשים שמבלבלים אתכם ומורים לכם לפעול הפוך מהשכל הישר. תפעלו לסלק אותם משורות המשטרה. בין אם אלה מפקדים מבולבלים כדוגמת יאיר גולן, ובין אם אלה פרקליטים שקיבלו את הכשרתם על ידי הקרן החדשה לישראל.

מותר לכם ואתם חייבים לשאול את נותני הפקודות למה יש איפה ואיפה בפקודות. למה אנחנו מוותרים לזורקי אבנים ערבים ורודפים רק אחרי יהודים. אל תתנו שישבשו לכם את השכל הישר.

יהי רצון שה' יחזיר אתכם בתשובה שלמה".

ממשטרת ישראל נמסר: "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה על יידוי אבנים לעבר רכב בצומת מכמש, צוות בלשים שהיה בסמוך למקום ביצע חסימה של ציר הנסיעה עם הרכב המשטרתי. משזיהו את הרכב עם החשודים הורו לו לעצור, אולם נהג הרכב לא נענה להוראת השוטרים והמשיך בנסיעה מהירה תוך שהוא עוקף את החסימה בנסיעה על שולי הכביש וממשיך במנוסתו. הבלשים החלו בנסיעה בעקבותיו ובסמוך לצומת רימונים התרחשה תאונה במהלכה הרכב האזרחי התהפך. במקום נקבע מותו של אחד הנוסעים ו-4 מנוסעי הרכב נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

חוקרי מז"פ, בוחני התנועה וגורמי חקירה נוספים הגיעו לזירת התאונה לאיסוף ממצאים ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]