״אות ההערכה המבצעי״ ליחידה שהביאה לכ-250 סיכולי פיגועים בשנה החולפת - 0404
״אות ההערכה המבצעי״ ליחידה שהביאה לכ-250 סיכולי פיגועים בשנה החולפת דובר צה"ל

״אות ההערכה המבצעי״ ליחידה שהביאה לכ-250 סיכולי פיגועים בשנה החולפת

הרמטכ"ל אביב כוכבי, העניק היום בטקס חגיגי את ״אות ההערכה המבצעי״ ליחידה 636, גדוד האיסוף של פיקוד המרכז, על פעילות מבצעית ביהודה ושומרון.

״אות הערכה מבצעי״ הינו אות שמוענק על ידי הרמטכ״ל כביטוי סמלי של הוקרה על מעשה בעל חשיבות עליונה, לחיזוקו של צה"ל, ואשר יש בו כדי לקדם באופן ניכר את ביטחון המדינה.

פעילות היחידה, המורכבת מפלוגות של לוחמי איסוף ותצפיתניות, הביאה לכ-250 סיכולי פיגועים וסגירות מעגלים בשנת 2020, לעומת כ-75 במהלך השנתיים שקדמו לה.

היחידה פועלת ומסכלת פיגועים על ידי מארבים, העלאת רחפנים, ירי מדויק והפעלת אמצעים טכנולוגיים מתקדמים וחשאיים, ובעלת השפעה מבצעית רבה על אוגדת יהודה ושומרון.

מג"ד 636, סא"ל א': "ליחידה הישגים מרשימים שמאחוריהם עומדים לוחמים, תצפיתניות, בקא"סיות ותומכי לחימה שבכל יום מממשים את רוחה של היחידה – " אין מקום שהוא רחוק מדי". היחידה תמשיך להגן על מרחב איו"ש ועל סדר החיים התקין של אזרחי ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]