גופת הנער שנהרג במרדף משטרתי עדיין מוטלת בזירה, שוטר מנע מח"כ סמוטריץ' להתקרב - 0404
גופת הנער שנהרג במרדף משטרתי עדיין מוטלת בזירה, שוטר מנע מח באדיבות המשפחה

גופת הנער שנהרג במרדף משטרתי עדיין מוטלת בזירה, שוטר מנע מח"כ סמוטריץ' להתקרב

גם בשעה זו, שעות לאחר המרדף המשטרתי בו נהרג אהוביה סנדק, מוטלת גופתו במקום. המשטרה מונעת מכוחות זק"א לפנות את הגופה. גורמים בהתיישבות זועמים וטוענים לניסיון טיוח ממצאים בזירה על ידי המשטרה. הגורמים טוענים כי הרכב התהפך כתוצאה מניגוח של הניידת בצד הרכב, מה שגרם לתאונה ולמותו של אהוביה סנדק.

בתמונה: משמאל הרכב המשטרתי עם פגיעה בצידו, מימין הרכב ההפוך. (צילום: אלעזר ריגר)

ח"כ בצלאל סמוטריץ' שהגיע לאירוע כדי לעקוב אחרי ממצאי האירוע הותקף באלימות על ידי שוטר שניסה למנוע ממנו להגיע לזירה. חוקרי מח"ש נמאים בזירת האירוע ודרשו מעבדה לזיהוי פלילי מאזור הדרום ולא מאזור יו"ש כדי למנוע אפשרות של טיוח ממצאים.

סמוטריץ': "משטרת ישראל, מה שקרה פה זה בושה! באתי ללוות את האירוע החמור הזה מתוקף תפקידי וסמכותי ולוודא שהכל מתנהל כשורה. שוטר ממשטרת ישראל שם דוקרנים מתחת לרכב הכנסת ותקף אותי פיזית".

מהמשטרה נמסר כי "בעקבות דיווח שהתקבל במוקד המשטרה על יידוי אבנים לעבר רכב בצומת מכמש, צוות בלשים שהיה בסמוך למקום ביצע חסימה של ציר הנסיעה עם הרכב המשטרתי. משזיהו את הרכב עם החשודים הורו לו לעצור, אולם נהג הרכב לא נענה להוראת השוטרים והמשיך בנסיעה מהירה תוך שהוא עוקף את החסימה בנסיעה על שולי הכביש וממשיך במנוסתו. הבלשים החלו בנסיעה בעקבותיו ובסמוך לצומת רימונים התרחשה תאונה במהלכה הרכב האזרחי התהפך. במקום נקבע מותו של אחד הנוסעים ו-4 מנוסעי הרכב נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.
חוקרי מז"פ, בוחני התנועה וגורמי חקירה נוספים הגיעו לזירת התאונה לאיסוף ממצאים ונפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע".

בארגון חוננו טענו כי מדובר בהודעה שקרית של המשטרה וכי הממצאים בזירה מוכיחים כי הרכב המשטרתי פגע וניגח את הרכב של הנערים וגרם להתהפכות הרכב ולמותו של אהוביה.

המשטרה התייחסה גם לתקיפת ח"כ סמוטריץ' על ידי שוטר בזירת האירוע: "כוחות המשטרה נפרסו בזירה לצורך איסוף הראיות והממצאים ע"י גורמי החקירה. מבירור ראשוני עולה כי במפגש עם חבר הכנסת, טעה השוטר בשיקול דעתו כשלא איפשר לו הגעה עד לזירת האירוע. המקרה ייבדק ויופקו הלקחים הנדרשים בהתאם".

במשטרה סירבו להתייחס לשאלה מדוע גופת הנער הוטלה בזלזול במשך שעות ארוכות ולא התאפשר לכוחות זק"א לפנות את הגופה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]