הלוחם שלא הגיב אחרי שהושלך לעברו בקת"ב הודח מתפקידו - 0404
הלוחם שלא הגיב אחרי שהושלך לעברו בקת

הלוחם שלא הגיב אחרי שהושלך לעברו בקת"ב הודח מתפקידו

אתמול (ראשון) התקיים תחקור ראשוני של אירוע זריקת בקבוק תבערה על עמדה צבאית שהתרחש ביום שבת האחרון במרחב החטיבה המרחבית "שומרון".

מתחקור האירוע עולה כי בשעות אחר הצהריים זיהה לוחם צה״ל שאבטח עמדת כניסה אחורית ביישוב קדומים התנהלות חשודה, במהלכה אדם יצא מרכבו והתקדם לעבר תחנת האוטובוס תוך שהוא בוחן את עמדת השמירה.

לאור התנהלות החשוד, החליט הלוחם לרדת מהעמדה ולקרוא לחשוד להגיע לבידוק. בתגובה לקריאות הלוחם, החשוד יצא מרכבו והתקרב במהירות אל עבר הלוחם בצעקות.

הלוחם פתח בנוהל מעצר חשוד שכלל קריאות לעצירה ודריכת הנשק. הלוחם זיהה התנהלות חשודה אך לא זיהה אמצעי מחשיד. האירוע הסתיים בזריקת בקבוק תבערה על ידי החשוד לעבר הלוחם ובריחתו, ללא פתיחה באש של הלוחם.

על אף הסיטואציה המורכבת, מצופה היה כי הלוחם ישלים נוהל מעצר חשוד ויגיב עד לכדי נטרול המחבל כפי שקובעות הוראות הפתיחה באש.

לאחר תחקור האירוע, החליט מפקד סיירת גולני כי החייל יודח מתפקידו כלוחם. עם זאת, לנוכח מורכבות המקרה תבחן בעוד מספר חודשים חזרתו ללחימה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]