כחול לבן: "אם לא יועברו תקציבים עד ה-5 בינואר הכנסת תתפזר" - 0404
כחול לבן: אלעד מלכה

כחול לבן: "אם לא יועברו תקציבים עד ה-5 בינואר הכנסת תתפזר"

בכחול לבן הודיעו הערב על הסכמה עם סיעת הליכוד (ראשון) בעניין דחיית מועד העברת התקציב. מכחול לבן נמסר כי "מחר תקודם בהסכמה הצעת חוק שלפיה יועבר תקציב המדינה לשנת 2020 עד ל-31.12.20 ולשנת 2021 עד לתאריך 5.1.21. לפי הצעת החוק, אם לא יועברו תקציבים אלו עד למועד הנקוב הכנסת תתפזר והבחירות יתקיימו ב-23.3.21.

נתחיל בקידום תהליך ובמקביל נמצה את הניסיון להביא לממשלה מתפקדת, עם תקציב שמיליוני ישראלים זקוקים לו כעת, מינויים ושמירה על שלטון החוק והיעדר השפעה של ראש הממשלה על משפטו.

אם לא יושגו הבנות במסגרתן ימולא ההסכם הקואליציוני ואזרחי ישראל יזכו לממשלת אחדות מתפקדת שמתנהלת בשיתוף פעולה כנדרש ותוך שמירה על הדמוקרטיה ושלטון החוק, נמשוך את הצעת החוק והכנסת תפוזר ביום שלישי הקרוב".

בסיעה טוענים כי הצעת החוק נועדה לאפשר דיאלוג עם הליכוד עד יום שלישי בערב. הכנסת תפוזר אוטומטית במידה ולא יגיעו להסכמות ולא תועבר הצעת החוק בשלוש קריאות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]