יממה לאחר "תגובת" הלוחם לזריקת הבקת"ב: נוער קדומים בא לחזק - 0404
יממה לאחר

יממה לאחר "תגובת" הלוחם לזריקת הבקת"ב: נוער קדומים בא לחזק

יממה לאחר הביזיון בו לוחם גדס"ר גולני חשש לחסל מחבל שתקף אותו בבקבוק תבערה, התייצבו במקום נוער בנות קדומים במטרה לחזק את צה"ל ולקרוא לפיקוד העליון לשקם את כוח ההרתעה הישראלית ביהודה ושומרון.

טליה, ממארגנות ההפגנה בצומת ותלמידת כיתה י', מסרה לחדשות 0404: "כשראיתי אמש את הסרטון הרגשתי השפלה עמוקה וביזיון למדינת ישראל. הרגשה שזהו, כח ההרתעה שלנו מול האויב מתמוסס ונגמר. מה יחשוב המחבל הבא כשיראה סרטון כזה?

הוא ידע שאין שום בעיה לבוא לחייל, לוחם צה"ל, שאמור להגן עליו, עלי, על המדינה שלי – ופשוט לזרוק עליו אבן, בקבוק תבערה, ולרצוח אותו – ללא שום בעיה! כי במדינה שלנו הכל מותר. רק לא לפגוע במחבלים.

זה ביזיון שאנחנו במקום להרתיע מחבלים – שידעו שאם הם זורקים אבן – הם פשוט מקבלים כדור בראש, הם זורקים בקת"ב על חייל צה"ל וממשיכים בחיים הרגילים שלהם כאילו כלום לא קרה. עצוב כל כך לאיזו רמה הגענו. אתה לא יודע מתי יהיה הגבול – כשחס וחלילה יהיה רצח המוני של חיילים?"

בארגון תורת לחימה, המקדם את ערכי רוח הלחימה והנצחון והצביון היהודי של צה"ל, הגיבו אמש על האירוע החמור: "מדובר באירוע מבזה בכל קנה מידה. היכן רוח הלחימה? היכן החתירה למגע וההכרעה? הלוחם לא אשם. לוחמי צה"ל סופגים יום יום אבנים, סלעים ובקבוקי תבערה – ללא יכולת תגובה.

אנו עדים לסירוס תודעתי רב – שנים המתחיל בבכירים בצה"ל. הרשתות החברתיות של הערבים מלאות באירועים כאלו שמעודדים לפגוע בחיילים שלא מגיבים. לא מדובר באירוע נקודתי. אירוע זה הינו אירוע דגל ותמרור אזהרה, שמחייב בדק בית עמוק – בפיקוד העליון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]