מוטציית הקורונה בבריטניה | רה"מ קרא בקבינט לעצור את כל הטיסות לישראל - 0404
מוטציית הקורונה בבריטניה | רה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מוטציית הקורונה בבריטניה | רה"מ קרא בקבינט לעצור את כל הטיסות לישראל

רה"מ התייחס היום (ראשון) במהלך דיון בקבינט הקורונה למוטציה של נגיף הקורונה שהתגלתה בבריטניה ועדכן כי בכוונתו להקים ועדת שרים להתמודדות עם הנגיף. לדברי ראש הממשלה לא ברור בשלב זה אם החיסונים משפיעים על המוטציה שהתגלתה. 

בנוסף קרא ראש הממשלה לסגור את השמים לטיסות עד לבירור נוסף אודות המוטציה. ראש הממשלה אמר עוד כי יש לאפשר לאנשי עסקים לטוס אך לכפות על כל החוזרים בידוד הדוק.

רה"מ: "אתמול קיבלתי את החיסון הראשון נגד נגיף הקורונה בישראל. אני מרגיש מצוין. אני קורא לכל אזרחי ישראל לצאת ולהתחסן. אם נתחסן כולנו, או לפחות רובנו, אנחנו ננצח את המגפה.

לא מספיק רק הצעדים שהממשלה עושה ותעשה, דרושה אחריות אישית של כל אזרח וזו הדרך היחידה לנצח את זה. גם אם הממשלה תקבל את כל ההחלטות ותיישם אותן, בלי הירתמות האזרחים אין דרך לנצח את הקורונה.

עם ההתגייסות שלכם, ביחד עם מיליוני החיסונים שהבאנו לארץ, אנחנו יכולים לצאת מהמגפה הזאת בהצלחה גדולה, אולי לפני כל מדינות העולם.

אתמול בלילה קיימתי התייעצות עם שרי הביטחון, הבריאות, החוץ, הפנים והתחבורה. ההתייעצות הזאת נדרשה בעקבות ההודעה הבריטית על מוטציה חדשה של קורונה. הנחיתי מיד לכנס צוות מומחים ומנכ"לים בראשות המל"ל, משרד הבריאות וכמובן השרים הרלוונטיים, על מנת למנוע את הגעת הנגיף הזה לישראל והתפשטותו.

כרגע אין לנו כל אינדיקציה שהחיסון שיש לנו לא מתגבר על המוטציה החדשה. למיטב ידיעתנו הוא כן מתגבר. כמובן אנחנו בודקים את זה ועוקבים אחר ההתפתחות הזאת בשבע עיניים. אנחנו מתכוונים בכל מקרה להגביר את קצב החיסונים. אנחנו נדון בקבינט במניעת כניסת זרים לישראל מבריטניה וממספר מדינות נוספות בהן דווח על על תופעת הזן החדש עד להבהרת המצב.

מעבר לכך, אנחנו נשמע היום דיווח על תכנית החיסונים כפי שחברי הקבינט ביקשו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]