השר אמסלם למנדלבליט: "אני לא עובד שלך, אתה מתבלבל. תפקידך לייעץ" - 0404
השר אמסלם למנדלבליט: דני שם טוב, דוברות הכנסת

השר אמסלם למנדלבליט: "אני לא עובד שלך, אתה מתבלבל. תפקידך לייעץ"

במכתב תקיף שנשלח עם צאת השבת, שר הדיגיטל הלאומי, חה"כ דודי אמסלם ענה ליועמ"ש אביחי מנדלבליט על מכתבו אליו בנושא מכירת "וואלה".

השר אמסלם שאל בפנייתו: "גם במכירת בזק-סרצ'לייט וגם כעת במכירת "וואלה" נשאלת על ידי, האם חתימתי כרגולטור מהווה טובת הנאה כספית? לגבי העתיד, מה הדין אם "וואלה" יפרסמו עליי כתבה חיובית? סיקור אוהד רחמנא ליצלן?

לא הצלחתי להבין את תשובתך העקרונית. אני חש מדברייך כי עולה תחושה של ציניות, אבל במקרה דנן השאלה היא שאלה עקרונית וחשובה, ולכן אבקש לקבל ממך תשובה יותר חד משמעית ובהירה ללא מריחות".

עוד הוסיף השר, תוך שחידד ליועמ"ש מהו תפקידו: "במכתבך כתבת שאתה "מנחה אותי". הרשה לי לתקן אותך, אני לא עובד שלך ואתה לא מנחה אותי, אתה מתבלבל בתפקידך. הניסוח שלך משקף את המעמד שאתה מייחס לעצמך, שהשרים בעצם עובדים אצלך. תפקידך כיועץ משפטי לממשלה, כשמו כן הוא – לייעץ, לא להנחות. אני מבקש ממך לענות באופן ישיר ולא להתחכם.

מאחר ואין לי שום עניין לפגוע בהליך המכירה של "וואלה", מאחר והם לא צד בעניין, אחתום על המסמכים. אבל אני עדיין מבקש ומתעקש כי תשיב לי באופן ישיר על שאלותיי, וזה בדיוק תפקידך הראשי כיועץ המשפטי לממשלה, להשיב על פניותיהם הענייניות והחשובות של שרי הממשלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]