לראשונה: אירוע רשמי של ישראל ומרוקו באו"ם. ארדן לשגריר מרוקו: "ברוך הבא אחי היקר" - 0404

לראשונה: אירוע רשמי של ישראל ומרוקו באו"ם. ארדן לשגריר מרוקו: "ברוך הבא אחי היקר"

הלילה התקיים אירוע הדלקת נרות חנוכה ביוזמת שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן ובנוכחות שגריר מרוקו לאו"ם, עומאר הִילַל, ושגרירי האמירויות, בחריין ושגרירים נוספים.

מדובר בשיתוף פעולה ראשון והיסטורי בין ישראל למרוקו באו"ם, ובאירוע רשמי ראשון של המדינות מאז ההודעה על כינון יחסים דיפלומטיים.

האירוע, שהתקיים מטעם משלחת ישראל לאו"ם והפורום לדיפלומטיה תרבותית, נערך בסימן הסכמי השלום שחתמה ישראל ובהשתתפות שגרירי או"ם מהעולם אשר ייצגו את כל קבוצות המדינות באו״ם. האירוע שודר באמצעות 'זום' למשלחות או"ם, לקהילה הדיפלומטית ולארגונים יהודים ברחבי ארה"ב. במהלך האירוע שודר סרטון מיוחד שכלל ברכות והדלקת חנוכיה ע"י שגרירי האמירויות, בחריין וארה"ב. לצידם בירכו גם שגרירי אוסטרליה, איטליה, גואטמלה, רואנדה, אלבניה והודו. לאחר הדלקת שבעת הנרות הראשונים ע"י שגרירי האו"ם השונים, הדליקו השגרירים ארדן והִילַל יחד את הנר השמיני ונשאו דברים לרגל כינון היחסים בין ישראל למרוקו.

השגריר ארדן פנה לשגריר מרוקו הִילַל במרוקאית: "ברוך הבא אחי היקר, אני שמח מאוד לארח אותך כאן ואני מאחל לעמים שלנו לחגוג יחד חגים רבים, אם ירצה השם״.

לדברי ארדן: "אם הייתם אומרים לי לפני כמה חודשים שאני אדליק נרות חנוכה עם חברים מהאמירויות, בחריין ומרוקו הייתי אומר לכם שזה לא יכול לקרות. היום אנחנו מראים לדור הצעיר שהכל אפשרי״.

השגריר המרוקאי הילל: ״התקווה של מחר. חנוכה זה שלום, חנוכה זה דו קיום. חנוכה זה גם לאהוב אחד את השני, לומר ׳לא׳ לאלימות, לבנות גשרים בין אנשים, עמים ותרבויות. אין אלטרנטיבה לשלום.

בסופו של יום כולנו בניו של אברהם, עלינו לשבת יחד כדי לעשות שלום ביחד, להתקיים ביחד ולבנות עתיד טוב יותר למען הדור הבא״.

שגרירת ארה"ב, קלי קראפט אמרה באירוע כי ״הסכמי אברהם הפכו את שנת 2020 לשנה של שלום״.

גם שגרירת האמירויות, לאנה נוסייבה השתתפה באירוע. לדבריה: ״חנוכה הוא תזכורת נוספת לכך שניסים קורים״. שגריר בחריין, ג'מאל אל רו-עווי שיבח אף הוא את הסכמי השלום: ״הסכמי השלום מהווים הזדמנות לחזק את היציבות, השגשוג והשלום באזור״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]