גנץ: "לא יהיו שום פשרות, אם נתניהו לא יתיישר - נלך לבחירות" - 0404
גנץ: אלעד מלכה

גנץ: "לא יהיו שום פשרות, אם נתניהו לא יתיישר – נלך לבחירות"

על רקע דיווחים על פיצוץ במגעים בין הליכוד לכחול לבן על דחיית הבחירות והעברת תקציב, הודיע יו"ר כחול לבן גנץ כי לא יהיו שום פשרות וכי "אם נתניהו לא יתיישר – נלך לבחירות".

גנץ: "אני הובלתי את כחול לבן והקמתי ממשלת אחדות עם נתניהו, בגלל שתי מגיפות: מגיפת הקורונה ומגיפת השיסוי והפילוג. ואנחנו נשאיר את הממשלה רק אם היא תפעל למגר את שתיהן. גם את הקורונה הכלכלית שלא ניתן להילחם בה ללא תקציב מדינה מרחיב ויציב וממשלה מתפקדת. וגם את הניסיונות לפגוע בדמוקרטיה ולערער את ההסכם ביננו לבין הליכוד. לא יהיו שום פשרות. אני חוזר ואומר לליכוד תם עידן השקרים- הגיעה עת המעשים והתוצאות. אם נתניהו שמפר את ההסכם ביננו פעם אחר פעם, לא יתיישר- אנחנו נלך לבחירות ונדאג שהוא לא יהיה ראש הממשלה ונמשיך להחזיק בכל עמדות המפתח, ולממש את הכוח השוויוני שלנו. כזה שלא היה לאף גוף פוליטי ממרכז המפה הפוליטית בעשור האחרון".

הצדדים דנו, בין היתר, בהארכת זמן כהונתו של רה"מ נתניהו ברוטציה אך אופציה זו נתקלה בקשיים בשל עזיבת האוזר והנדל את גוש כחול לבן וחברו לגדעון סער וכן בשל הצטרפות יפעת שאשא ביטון למפלגתו של סער. לשלושה יש אינטרס בקיום בחירות מהירות שישמרו את המומנטום אותו מנבאים הסקרים למפלגה החדשה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]