הותר לפרסום: המליארדרים החשודים בעבירות מס הם האחים איציק ואמיר דיין - 0404
הותר לפרסום: המליארדרים החשודים בעבירות מס הם האחים איציק ואמיר דיין

הותר לפרסום: המליארדרים החשודים בעבירות מס הם האחים איציק ואמיר דיין

הבוקר (חמישי) הותר לפרסום כי האחים איציק ואמיר דיין נעצרו בחשד להעלמת הכנסות במאות מיליוני שקלים באמצעות הצגת מצגי שווא לרשות המסים תוך יצירת נאמנות פיקטיבית. מדובר בשני מליארדרים מהעשירים במשק בישראל.

השניים הובאו בפני בית משפט השלום בתל אביב בתאריך ה-9.11 שם הורתה השופטת אירית מני גור על הארכת מעצרם ליומיים ולאחר מכן שחרורם בתנאים מגבילים. על הפרשייה הוטל צו איסור פרסום למשך 45 יום. בעקבות עתירות של התקשורת לבית משפט השלום ולבית משפט המחוזי בתל אביב התירה היום השופטת מעין בן ארי את פרסום הפרשה.

מבקשת המעצר והפרוטוקול עולה כי לשניים מיוחסים חשדות של עבירות מס הכנסה בתחום הפלילי בהיקפי ענק. מחומרי החקירה עולה תמונה לפיה האחים דיין הציגו מצג שווא לפיו נכסיהם הרבים בגובה של מאות מיליוני שקלים מוחזקים בנאמנות על ידי תושב צרפתי כבן 90, שהינו חמו לשעבר של איציק דיין, אשר הכנסותיו זעומות, וכל זאת כדי להתחמק מתשלומי מסים בישראל. במהלך הדיון להארכת מעצרם של החשודים, הוצג בפני השופטת אירית מני גור מבית משפט השלום תמלול שיחה של החוקרים עם חמו לשעבר של איציק דיין המחזק את החשדות כנגדם.

החקירה בתיק נמשכת, ובמהלכה נחקרו חשודים נוספים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]