בכירי הרבנים בציונות הדתית נגד "הורה 1" ו-"הורה 2": "התורה מכירה רק מסגרת משפחתית אחת - אבא, אמא וילדים" - 0404
בכירי הרבנים בציונות הדתית נגד איגוד רבני הקהילות

בכירי הרבנים בציונות הדתית נגד "הורה 1" ו-"הורה 2": "התורה מכירה רק מסגרת משפחתית אחת – אבא, אמא וילדים"

רבנים בכירים בציונות הדתית, בניהם הרב שמואל אליהו, הרב למן מלמד, הרב דב ליאור ואחרים, אשר התארגנו לקבוצה בשם "איחוד הרבנים אוהבי העם התורה והארץ", תקפו הערב (רביעי) את המהלכים שעושה לאחרונה כחול לבן להחליף את המונחים "שם האב" ו"שם האם" בטפסים רשמיים של המדינה ל"הורה 1" ו"הורה 2".

איחוד הרבנים אוהבי העם והתורה כתבו במסמך מטעמם כי "התורה והמסורת הישראלית מכירות רק במסגרת משפחתית בסיסית אחת שהיא: אבא אמא וילדים. אם לעיתים נוצר חסר באחד המרכיבים, אז ראוי לחתור להשלמתו. אנו קוראים לציבור להקפיד מאוד לשמר בכל המסגרות החינוכיות, מהגנים ועד למסגרות הבוגרים של הציבור הדתי את ערכי המשפחה המסורתיים.

אין לקבל תוכן חינוכי המזלזל במשפחה או נותן לגיטימציה למשפחה מסוג אחר. לאחרונה קמו גופים שונים בציבוריות הישראלית שפועלים כדי לפגוע במסגרת המשפחתית המוכרת בעם ישראל מדורי דורות. חלקם פועלים בגלוי אך חלקם פועלים בעקיפין ועורמה ונותנים לגיטימיות למשפחה מסוג שונה שאינו ראוי לשמו, ואינו מקובל במסורת ישראל . פונים לאנשי הציבור לפעול ככל יכולתם לפעול כדי להגדיל ולחזק את ערך המשפחה בציבוריות הישראלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]