אושר בטרומית: תוחמר הענישה על מטפלים ומטפלות שהורשעו בהתעללות - 0404
אושר בטרומית: תוחמר הענישה על מטפלים ומטפלות שהורשעו בהתעללות דוברות הכנסת

אושר בטרומית: תוחמר הענישה על מטפלים ומטפלות שהורשעו בהתעללות

היום עברה בקריאה טרומית הצעת החוק של חבר הכנסת אופיר כץ מהליכוד, להחמרת ענישה למתעללים ומתעללות בפעוטות, לאחר עיכובים רבים מול שר ומשרד המשפטים.

הצעת החוק קובעת עונש מינימום של מאסר בפועל שלא יומר בעבודות שירות לכל מי שיורשע בתקיפה או התעללות בחסר ישע. מטרת הצעת החוק להרתיע ולהפסיק את תופעת העונשים המקלים בתחום הזה. לפי הצעת החוק מי שיורשע בעבירות אלו ישב בכלא, ללא אפשרות להמרה בעבודות שירות, קנס או מאסר על תנאי.

מטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך המורכב מהורים לילדים שעברו התעללות בגנים ופעילים חברתיים נמצא בקשר רציף בחודשים האחרונים עם ח"כ אופיר כץ, ובימים האחרונים מטה המאבק וח"כ כץ השקיעו מאמצים רבים לשכנוע חברי כנסת להצביע בעד הצעת החוק. החוק עבר ברוב מוחץ של 89 ח"כים ואפס מתנגדים.

חבר הכנסת אופיר כץ: "אחרי שנה וחצי של מאבקים הצעת החוק שלי שקובעת שכל מתעלל או תוקף פעוט ישב בכלא עברה בקריאה טרומית. זה הוא צעד ראשון בדרך למיגור התופעה הנוראית הזו. יש עוד המון מה לתקן, ואני מחוייב לכך. זו חובתנו להעביר את החוק הזה במהירות האפשרית ולעשות צדק לילדים. אמשיך לשמש כפה של ההורים והילדים".

יוסי חברה, מטה המאבק נגד התעללות בגיל הרך: "מטה המאבק הוקם מעבר לשמירה על הילדים, לקדם שלוש מטרות: החמרת ענישה עם מתעללות, קידום חוק הפיקוח ותיקון חוק המצלמות. היום מבחינתנו זהו יום היסטורי לגיל הרך בהובלתו של חבר הכנסת אופיר כץ עם העברת החוק בטרומית במליאה. ברור לנו שהדרך עוד ארוכה ליישום החוק ועליו לעבור באופן סופי אבל אין ספק שזהו ניצחון עבור כל הילדים שלנו.

אנחנו מצפים ממשלת ישראל לשים את הילדים בראש סדר העדיפויות וכמו שעברו חוקי בזק בימים האחרונים כמו שלילת האפוטרופוסות של אבות רוצחים, אנחנו מצפים שגם כחוק לשמירה על הילדים מפני מתעללות יעבור מיידית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]