בחסות המצור: ערבים השתלטו על קרקעות בגבעת קומי אורי ביצהר - 0404
בחסות המצור: ערבים השתלטו על קרקעות בגבעת קומי אורי ביצהר קומי אורי

בחסות המצור: ערבים השתלטו על קרקעות בגבעת קומי אורי ביצהר

בעקבות המצור המשטרתי שמוטל על גבעת קומי אורי ביצהר, נאסר על שתי משפחות שהתגוררו בצד הדרומי של הגבעה, לשוב לבתיהם. הדבר הוביל לכך, שבכל החודשים האחרונים לא הייתה במקום נוכחות יהודית ששמרה על האזור.

תושבי הגבעה שסיירו במקום, נחרדו לגלות כי ערבים חדרו לשטח בליווי כלים כבדים, והחלו בפעולות השתלטות חקלאית על האזור. מדובר בשטח הקרוב כ-200 מטרים לבתי הגבעה. 

יש לציין כי, השטח אליו חדרו הערבים, הינו שטח שכבר שנים רבות לא עובד ולא הייתה בו נוכחות ערבית, בין השאר משום שהדבר כאמור מהווה סכנה ביטחונית לתושבים.

אחד מתושבי הגבעה זעם ואמר: ״לא יתכן שמערכת הביטחון תתנכל להתיישבות היהודית ותמנע מתושבים לחזור לביתם, בו בעת שערבים חודרים לשטח הגבעה ומשתלטים על אדמות. אנו קוראים למערכת הביטחון להתעשת ולהסיר במיידי את המצור". 

ח"כ קטי שטרית ממפלגת הליכוד הגיבה לפרסום ואמרה לחדשות 0404: ״המצב בגבעת קומי אורי ביצהר הולך ומחמיר. ממצור על חמש משפחות הגענו למצב שיש השתלטות עוינת על אדמות יהודיות. הגשתי שאילתה לשר הביטחון הקוראת לו לחדול מהמצור. מערכת הביטחון חייבת לפעול ולבלום ניסיונות השתלטות על אדמות יהודיות. התושבים בהתיישבות הם לא אזרחים סוג ב'".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]