למרות הגשמים: עשרות משפחות עלו הלילה לקרקע ליישב את מעלות חלחול - 0404
למרות הגשמים: עשרות משפחות עלו הלילה לקרקע ליישב את מעלות חלחול דוברות נחלה

למרות הגשמים: עשרות משפחות עלו הלילה לקרקע ליישב את מעלות חלחול

עשרות משפחות חברים מגרעין יהודה של תנועת נחלה עלו הערב (שלישי) ל'מעלות חלחול' על מנת ליישב את המקום, ולקרוא לממשלת ישראל לאשר את המקום לבניית יישוב חדש. מדובר בשטח אסטרטגי הממוקם בין גוש עציון לקריית ארבע ולפני מספר חודשים נעשה ניסיון ליישב את המקום אך הם פונו על ידי כוחות הביטחון.

המתיישבים החדשים הגיעו מצוידים באוהלים חסינים ממים, ציוד לחימום, חנוכייה גדולה וכן ציוד רב שיאפשר להם להישאר במקום על אף הגשמים ומזג האוויר הסוער. גרעין ההתיישבות ביהודה, האחראי על העלייה, הוקם לפני כשנה על מנת לפרוץ את הסכר במדיניות ההקפאה ביהודה ושומרון. הגרעין במהלך השנה האחרונה הספיק לעלות מספר פעמים למעלות חלחול, לקיים פעילויות רבות וליצור שיתופי פעולה.

אחד מהמשתתפים לעלייה ומחברי גרעין יהודה סיפר כי "משפחות הגרעין עלו הלילה יחד עם ילדיהם, לנקודת ההתיישבות הגבוהה ביותר ביו"ש שחולשת על מרבית גוש עציון, וזאת במטרה להיאחז בקרקע ולהשאיר את המקום האסטרטגי בידיים יהודית. בשנים האחרונות ערבים משתלטים על עוד ועוד אדמות, ולא ייתכן שליהודים אסור ולערבים מותר. לא נתפנה מכאן, אנחנו קוראים לרשויות והממשלה לאפשר לנו להישאר במקום ולמנוע את הפקרת השטח לערבים שכבר החלו להשתלט על המקום ללא מפריע".

מוקדם יותר הערב קיימה תנועת נחלה אירועי הדלקת נר שישי של חנוכה בלמעלה מעשרים נקודות שונות ברחבי יהודה ושומרון. באירועים השונים השתתפו מאות אנשים שהגיעו לנקודות אסטרטגיות שנמצאות מחוץ לגבולות היישובים, בקריאה לממשלה לעצור לאלתר את ההשתלטות הערבית על אדמות הלאום. בין המשתתפים היו גם אנשי התיישבות כגון בני קצובר וכן ראשי מועצות ביהודה ושומרון ובהם ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, ראש מועצת מטה בנימין, ישראל גנץ, ראש מועצה מקומית בית אל, שי אלון, וכן ראש מועצת קרית ארבע, אליהו ליבמן, אשר חיזקו את בני הנוער והמשפחות שהשתתפו באירועים השונים.

חברת הנהלת תנועת נחלה, דניאלה וייס: "תנועת נחלה יזמה היום הדלקה של נרות חנוכה בכדי לתת ביטוי לקריאה הגדולה לצאת מתחום המושב של היישובים, לצאת מעבר לתוכנית המתאר המצמצמת ולהתפרס במרחב כולו. כיום יש מצב של אפליה שבו הערבים בונים חופשי ואילו היהודים מוגבלים ללא ההפסקה. הגיע הזמן לשים סוף לעיוות הזה והיהודים צריכים לבנות בכל מקום בארץ ישראל".

דוברות נחלה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]