אחרי מינוי קובי שבתאי למפכ"ל: מוטי כהן הודיע על פרישה מהמשטרה - 0404
אחרי מינוי קובי שבתאי למפכ דוברות המשטרה

אחרי מינוי קובי שבתאי למפכ"ל: מוטי כהן הודיע על פרישה מהמשטרה

אחרי הודעת השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, על מינויו של קובי שבתאי לתפקיד מכפ"ל המשטרה הבא, הודיע הערב (שלישי) מ"מ המפכ"ל בשנתיים האחרונות, מוטי כהן, על פרישה משורות המשטרה.

באיגרת לשוטרים סיכם מוטי כהן את השנתיים בהן מילא את תפקיד מ"מ המפכ"ל ותקף את הממשלה על אי מינוי מפכ"ל קבוע במשך שנתיים.

מ"מ המפכ"ל, מוטי כהן: "לפני כשנתיים נתבקשתי להוביל את הארגון כממלא מקום מפכ"ל. קיבלתי את המשימה בחרדת קודש וביצעתי אותה במסירות אין קץ, כשאתם השוטרים וסגל הפיקוד של משטרת ישראל לצידי, אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה.
התמודדנו יחד עם אחת מהתקופות המורכבות שהיו, 3 מערכות בחירות עמוסות יצרים, שריפות ענק, הצפות שגבו חיי אדם, מחאות רבות, מגפה בריאותית עולמית ועוד. כל זאת לצד המשימה העיקרית והקבועה שלנו: שמירה על ביטחון הפנים והגנה על שלמות הרכוש והנפש של אזרחי ישראל.

ניסיון העבר אפשר לנו, מפקדים ושוטרים כאחד, לצלוח את האתגרים שהובאו לפתחנו. לצד האתגרים המוכרים, בתקופה האחרונה נאלצתי להתמודד גם עם אתגרים מסוג חדש, ניסיונות להתערבות בעבודת משטרת ישראל. מעורבות שאין לה מקום בארגון ולא נתתי לה יד! לנגד עיני עומדת כל העת חובת השמירה על עצמאות המשטרה. לכן, עשיתי כל שלאל ידי על מנת להדוף ניסיונות התערבות אלו ולהותיר את המשטרה נקייה מכל שיקול זר.

סוד גלוי הוא, כי ניתן היה במספר הזדמנויות במהלך השנתיים האחרונות למנות מפכ"ל במינוי קבע. במשטרת ישראל קצינים בכירים רבים הראויים להמשיך ולהוביל את הארגון ובכוחם לייצר בו יציבות. נראה כי ההחלטה שלא למנות מפכ"ל קבע משך זמן כה ממושך, לא הייתה נטולת שיקולים זרים.

שנתיים הן תקופה ארוכה לשמש בה כממלא מקום מפכ"ל ועדיין, בחרתי להמשיך ולמלא את התפקיד עד למינוי מפכ"ל קבע לארגון. זאת, מתוך הבנה והכרה בגודל האחריות ותחושת השליחות בהובלת הארגון ובניהולו, במיוחד בתקופה לא יציבה זו. ראשית עבור הארגון, עבורכם השוטרים ועבור אזרחי מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]