גן החיות התנ"כי יתקן שמו של הצבי הישראלי שהוגדר בשילוט כ"פלסטיני" - 0404
גן החיות התנ

גן החיות התנ"כי יתקן שמו של הצבי הישראלי שהוגדר בשילוט כ"פלסטיני"

בגן התנ"כי השוכן בירושלים, אשר ייחודו בהצגת אוסף זואולוגי של חיות ארץ ישראליות שחלקן אף הוזכרו בתנ"ך; תחת השלט המספר על הצבי הישראלי נמצא תרגום לשפה האנגלית ובו נכתב "Palestine Gazelle".

בעבר טענו בגן החיות כי "זהו השם המדעי של הצבי, כפי שהוא מקובל ע"י הקהילה הבינלאומית. כאשר אנו רושמים שמו של בעל חיים אנו מחויבים לשמו כפי שהוא מופיע בספרות המדעית. מדובר בכללים המקובלים בעולם כולו, ללא שום קשר לפוליטיקה". אף על פי כן, באתר החברה להגנת הטבע שמו של הצבי המדובר מופיע באנגלית כ-"Mountain Gazelle/Gazella" כבר שנים, ללא אזכור לביטויים "פלסטין" או "פלשתינה".

בעקבות פניית חדשות 0404 בעניין, מהגן התנ"כי בירושלים נמסר היום (שלישי): "בעבר הוגדר הצבי הישראלי כתת-מין של מין בעל תפוצה רחבה יותר ונקרא Palestine Gazelle בהתאם לאזור בו חי בעת הגדרתו שנקרא אז באנגלית פלשתינה.

בשנים האחרונות הגדרה זו השתנתה מבחינה זואולוגית, לאחר שהתברר כי מדובר במין נפרד ולא בתת-מין. עם שינוי ההגדרה השתנה גם השם באנגלית והצבי הישראלי נקרא היום Mountain Gazelle. השלט בגן החיות המסביר על הצבי הישראלי ישונה בקרוב בהתאם".

משפחת גדות, תושבי השומרון שביקרו היום בגן החיות ונתקלו בשלט מסרו לחדשות 0404: "אנו מודים לחדשות 0404, פטריוטים אמיתיים ואוהבי ארץ ישראל על הטיפול בעניין. בימי החנוכה הקדושים בהם נלחמו אבותינו על ארץ ישראל וקדושתה, גם תיקון עיוות היסטורי זה של שמו של הצבי הארצישראלי – מקבל משמעות רבה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]