ניסנקורן על החלטת העליון: "אחתום על צו ההסגרה נגד מלכה לייפר ללא דיחוי" - 0404
ניסנקורן על החלטת העליון: פלאש 90

ניסנקורן על החלטת העליון: "אחתום על צו ההסגרה נגד מלכה לייפר ללא דיחוי"

בית המשפט העליון דחה היום (שלישי) את הערעור של מלכה לייפר, המואשמת בעבירות מין בתלמידותיה בעת שכיהנה כמנהלת בית ספר לבנות חרדיות במלבורן, והכריז עליה כבת הסגרה לאוסטרליה​.

השופטת ענת ברון, אשר נטלה חלק בכתיבת פסק הדין, כתבה: "כידוע יש לכבד הסכמי הסגרה שכרתה מדינת ישראל שתכליתם שיתוף פעולה בינלאומי למיגור פשיעה, ויידע כל מי שמבקש למלט עצמו מן הדין כי לא ימצא בישראל עיר מקלט.

סוף דבר ונוכח כל האמור, אציע לחבריי לדחות את הערעור ולהותיר על כנו את פסק הדין של בית המשפט המחוזי שהכריז על המערערת כבת הסגרה לאוסטרליה".

המחלקה הבינלאומית הודיעה כי תפנה לאלתר לשר המשפטים על מנת שיחתום על צו הסגרה בעניינה של לייפר, צו שיורה לממש את הכרזתה כבת הסגרה, ולהסגירה בפועל לאוסטרליה על מנת שתעמוד שם לדין בגין העבירות בגינן התבקשה הסגרתה. 

שר המשפטים אבי ניסנקורן בירך על החלטת העליון ואמר כי יחתום על צו ההסגרה: "לאחר שנים ארוכות ומייסרות, הגיעה העת לעשות צדק עם קורבנותיה של לייפר. בכוונתי לחתום על צו ההסגרה ללא דיחוי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]